Ракету запустять з мобільного комплексу / колаж УНІАН, фото wikipedia.org

В ніч на 19 травня Росія планує "навчально-бойовий" запуск міжконтинентальної балістичної ракети зі стратегічного ракетного комплексу "Ярс". Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

"З метою демонстративного тиску та залякування України, а також держав-членів ЄС і НАТО держава-агресор Росія в ніч на 19 травня 2025 року має намір здійснити "навчально-бойовий" запуск міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 з комплексу "Ярс", - йдеться у повідомленні.

За даними української розвідки, ракету із "навчальним боєприпасом" має запустити мобільний наземний комплекс зі складу 433 полку 42 дивізії 31 армії Ракетних військ стратегічного призначення держави-агресора. Запуск мають здійснити з району населеного пункту Свободний у Свєрдловскій області (адміністративний центр - Єкатеринбург).

Відео дня

ГУР не називає можливу ціль удару, але зауважує, що дальність польоту вказаної ракети становить понад 10 тисяч кілометрів. Зауважимо, що пряма відстань від місця запуску до східного кордону України складає близько 1700 кілометрів, а до західного - 2700 км. Тобто вся територія нашої країни знахиться в потенційній зоні ураження цієї ракети.

Довідка УНІАН. Ракетний комплекс "Ярс" (РС-24) був розроблений Московським інститутом теплотехніки і призначений для заміни старіших систем, таких як "Тополь". Був прийнятий на озброєння у 2009 році. Існує у двох версіях - як мобільна установка та шахтний комплекс.

Росія демонстративно погрожує стратегічними ракетами

Як писав УНІАН, у листопаді минулого року Росія вперше застосувала проти України ракету середньої дальності "Орєшнік". Нею вдарили по території заводу "Южмаш" у Дніпрі. При цьому була застосована кінетична бойова частина без вибухівки.

Попри те, що Росія постійно обстрілює Україну ракетами, які можуть оснащатися ядерною бойовою частиною (наприклад, "Искандер"), застосування саме "Орєшніка" набуло певного резонансу. Це був перший випадок застосування у реальній війні стратегічної ракети із роздільною бойовою частиною. Такі ракети досі розглядалися виключно як інструмент ядерного стримування, а не ведення конвенційної війни.

Вас також можуть зацікавити новини: