Експерт спрогнозував, як змушуватимуть окупантів покинути Крим / фото Радіо Свобода

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що на півдні України сконцентровано приблизно 150 тисяч особового складу армії РФ. Під час контрнаступу ЗСУ частина з них буде тікати на окуповану Донеччину, решта – в Крим, звідки вони мають втекти до того, як буде зруйновано Кримський міст.

Як зазначив Коваленко в ефірі телеканалу FREEДОМ, після втечі окупантів з півдня у Криму буде сконцентровано понад 100 тисяч російських військових. І щоб знищити таке угруповання ворога, знадобиться довга і методична робота відповідних засобів вогневого ураження.

"Це займе дуже багато часу, і це потребуватиме дуже багато ресурсів. Але в принципі, це здійсненно. Але є і вибір. Вони просто можуть покинути півострів Крим. Поки у них є така можливість – Кримський міст", – сказав Коваленко.

Відео дня

За його словами, російським військовим, які будуть знаходитися в окупованому Криму, можна поставити ультиматум: вони виходять з території півострова протягом 2-3 тижнів, в інакшому випадку – будуть ліквідовані чи потраплять в полон. Якщо вони не скористаються цією пропозицією, можна починати роботу зі знищення переправи.

"Але з іншого боку, у цього сценарію є серйозний мінус. Якщо буде виголошено такий ультиматум, то за цей самий період часу, який буде надано для того, щоб покинути півострів окупантам, вони можуть посилити протиповітряну оборону мосту. Значно сконцентрувати, максимально наситити ешелонованою ППО дану місцевість і, в принципі, буде складніше його вразити. Тому тут є свої плюси та свої мінуси", – резюмував Коваленко.

Яким буде звільнення Криму: прогнози

Військовий експерт Петро Черник вважає, що українські захисники можуть звільнити окупований Крим і без проведення сухопутної операції. За його словами, ЗСУ можуть за кілька тижнів знищити логістику та інфраструктуру окупантів на півострові, після чого – спокійно зайти в Крим.

Деякі експерти стверждують, що операція не мине без знищення Кримського мосту. Своєю чергою, військовий експерт Олександр Мусієнко вважає, що Україна має не лише зруйнувати Кримський міст, але й створити для окупантів морську блокаду

Вас також можуть зацікавити новини: