Джон Болтон / REUTERS

Радник президента США з нацбезпеки Джон Болтон заявив, що Росія створює нову гіперзвукову зброю, ґрунтуючись на технологіях, викрадених у Штатів.

Про це він сказав в інтерв'ю The Voice of America, передає РБК.

Болтона попросили прокоментувати інцидент під Сєвєродвінськом, де 8 серпня на морській платформі стався вибух під час випробувань рідинної реактивної рухової установки з ізотопним джерелом живлення.

Відео дня

Радник президента США заявив, що йому відомо більше, ніж він може сказати. Однак, інцидент є прикладом того, як Росія веде роботи по створенню засобів доставки ядерної зброї, вважає Болтон.

Читайте такожУ США більш просунуті технології: Трамп відреагував на вибух на полігоні в Росії

"Щось тут явно пішло не так, але це демонструє, що, хоча по економіці Росія порівнянна з Нідерландами, вона все ще витрачає достатньо на оборону, щоб не тільки модернізувати свій ядерний арсенал, але й створити нові види засобів доставки, планеруючі ракети з гіперзвуковим блоком, гіперзвукові ракети, багато в чому вкрадені з американських технологій", - заявив Болтон.

Ці можливості Росії і ймовірність того, що інші країни теж отримають дані технології, залишаються проблемою для США і їхніх союзників, додав радник американського президента.

В опублікованому фрагменті Болтон не говорить, про які конкретно російські розробки йде мова. Відомо, що Москва займається створенням кількох гіперзвукових ракет, це протикорабельна "Циркон", комплекси "Авангард" з гіперзвуковим крилатим блоком, що планерує, і авіаційні комплекси "Кинджал".

Як повідомлялося, 8 серпня в Російській Федерації, на військовому випробувальному полігоні, розташованому на узбережжі Двінської затоки Білого моря, на відстані 40 км від міста Северодвінськ і 100 км від міста Архангельськ, стався вибух.

Читайте такожВибух на полігоні в РФ пов’язаний з невдалим випробуванням ракети з ядерною установкою - ЗМІ

Він супроводжувався людськими жертвами і короткочасним підвищенням радіаційного фону.

Тоді влада регіону РФ запевнила, що викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, а радіаційний фон на місці аварії - в нормі.

Однак, датчики автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки зафіксували підвищення радіаційного фону в російському місті Сєвєродвінськ. Також, район Двінської затоки Білого моря після інциденту на місяць закрили для вільного плавання.