этот материал доступен на русском

США почали розробку систем захисту від гіперзвукової зброї

13:51, 04 вересня 2019
Зброя
187 0
Ілюстрація / REUTERS

Агентство протиракетної оборони (MDA) США уклало з трьома американськими компаніями — Lockheed Martin, Boeing і Raytheon — контракти на розробку проектів систем захисту від гіперзвукової зброї.

Угоди з розробниками були укладені в кінці серпня поточного року в рамках тендеру на створення нової системи захисту. Раніше американські компанії представили концептуальні проекти перспективних систем захисту. Про це пише видання N+1.

Тендер на розробку комплексів, які були б здатні перехоплювати гіперзвукові аеробалістичні і аеродинамічні цілі, був оголошений американським Агентством перспективних оборонних розробок (DARPA) спільно з MDA в листопаді минулого року. Подробиці про вимоги, пред'явлені американськими військовими до перспективних систем захисту від гіперзвукових боєприпасів, засекречені і в описі тендеру відкрито не публікувалися, але ці відомості надавалися компаніям, які подали заявки на участь у конкурсі.

Читайте такожУ Пентагоні назвали терміни розробки гіперзвукової зброї

Американська компанія Lockheed Martin отримала контракт на розробку попереднього проекту системи під кодовою назвою Valkyrie. У свою чергу компанія Raytheon займеться опрацюванням системи під назвою SM3-HAWK, а Boeing — системи HYVINT. Вартість кожного з контрактів склала близько 4,4 мільйона доларів. Всі роботи в рамках угод повинні бути завершені до 2 травня 2020 року. Подробиці про нові розробки не розкриваються.

У грудні минулого року заступник міністра оборони з досліджень та розробки Майкл Гріффін оголосив, що перспективні системи захисту від гіперзвукової зброї потребують більш повного і точного радіолокаційного покриття, систем спостереження космічного базування і вдосконалених перехоплювачів. Для створення системи захисту від гіперзвукового озброєння доведеться вирішити кілька проблем, однією з яких є відсутність у США радіолокаційних станцій далекого огляду, здатних контролювати простір на відстані кількох тисяч кілометрів.

До складу перспективної системи захисту від гіперзвукового зброї потрібно включити нові супутники, здатні виявляти летючі в атмосфері гіперзвукові об'єкти. За словами Гріффіна, у даний час США такими системами виявлення не володіють, а існуючі супутники виявити і супроводити гіперзвукову ціль зазвичай не можуть. Нарешті, новій системі будуть потрібні перехоплювачі, які зможуть вражати гіперзвукові цілі на великій дальності на їх крейсерській маломаневреній ділянці польоту.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter