Таким чином росіяни створюють "Шахеди", які стають набагато смертоноснішими / фото Defense Express

Росія покращила іранські безпілотники Shahed-136, додавши до них 90-кілограмові боєголовки, завдяки чому вони можуть завдавати ще більше шкоди під час ударів по українських містах. Про це пише The Telegraph

У виданні зазначили, що нові комбіновані боєголовки створюються як дві різні моделі, однак обидві важать по 90 кг. Одну з них роблять у Росії, іншу - в Ірані. 

Зазначається, що російська модель під назвою КОФЗБЧ має кумулятивний, осколковий, фугасний та запалювальний ефекти, а саме може руйнувати будівлі, розкидати смертоносні уламки, викликати пожежі та створювати потужну ударну хвилю. За словами експертів, ця модель призначена не тільки для знищення конкретної цілі, але й для завдання максимальної шкоди. 

Відео дня

Як наголосили у Defence Express, версія Ірану не має запалювальної здатності, проте все одно завдає сильного удару. 

Своєю чергою військовий експерт Павло Нарожний зазначив для The Telegraph, що РФ потрібно було зробити свої БпЛА Shahed потужнішими, аби протистояти захисту, який запровадили українські енергетичні компанії. 

"З цією комбінованою боєголовкою головною ціллю є енергетична інфраструктура. Але українські енергетичні компанії будують бетонні укриття і встановлюють сітки зі сталі... тому Росії потрібно щось, щоб проникнути в цю інфраструктуру", - пояснив фахівець.

За його словами, попри те, що такі безпілотники можуть бути потужнішими за звичайні дрони Shahed-131 і 136, вони будуть потребувати більше пального, якщо враховувати їхню збільшену вагу, таким чином їхній радіус дії стає "набагато меншим". 

Російські "Шахеди" - останні новини

Раніше начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил Збройних сил України (ЗСУ) Юрій Ігнат заявив, що Росія вдосконалює тактику запуску "Шахедів", аби обійти українську протиповітряну оборону та виснажити її. За його словами, для цього росіяни постійно змінюють маршрути безпілотників і збільшують висоту їхнього запуску - вони летять на висоті понад 2 кілометри від землі і далі пікірують вниз безпосередньо на сам об'єкт.

Крім того, як наголосив Ігнат, російські окупанти влаштовують групові нальоти дронів на один населений пункт чи об'єкт, а також запускають велику кількість дронів-обманок без боєзаряду.

Водночас ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман відповів, чи здатна Україна зупинити виробництво "шахедів" в Росії. Він зазначив, що це майже неможливо, адже росіяни розосередили виробництво цих дронів. 

"Ми вже так робимо, наші БПЛА збираються в багатьох місцях. Фактично, місця виробництва БПЛА Shahed розкидані по всій країні. Тому стверджувати, що ми можемо знищити повністю все виробництво цих БПЛА в Росії, не можна", - пояснив Гетьман. 

Вас також можуть зацікавити новини: