За словами експертів, така зброя залишилась і в інших країнах / фото Вікіпедія

У першій половині 2024 року німецький уряд дав дозвіл на продаж Катару зброї загальною вартістю 100 мільйонів євро, більша частина з коштів припадає на майбутнє постачання 12 самохідних артустановок RCH 155.

За інформацією видання BILD, Катар своєю чергою передав Німеччині половину із наявного переліку - 24 самохідні артустановки PzH 2000, які за механізмом "кругового обміну" передадуть Україні після ремонту. Планується, що перші шість із цих САУ повинні бути передані Україні наприкінці 2024 року, інші шість установок - вже в другій половині 2025. 

На думку експертів Defense Express, якщо Німеччині доводиться викупляти зброю власного виробництва в однієї з країн Близького Сходу, аби надалі підтримувати Україну, то це може свідчити про вичерпання аналогічних запасів у країнах Європи. 

Відео дня

"На цьому тлі логічним виглядає поставити питання про те, а в яких ще країнах можуть бути теоретично доступні PzH 2000, які б в теорії за різними схемами обміну могли би бути вивільнені для України. Одразу підкреслимо, що в цих підрахунках ми врахуємо той факт, що САУ цього типу нам вже передавали сама Німеччина, Італія, Нідерланди ну і власне сам Катар; ну й окрім того, що хоч оператором PzH 2000 є також й Угорщина, але зважаючи на позицію цієї країни на поставку озброєння для ЗСУ там точно не варто враховувати", - зауважили аналітики.

Тому за підрахунками кількість такої зброї в різних країнах розподілилася таким чином:

  • Литва - 18 одиниць PzH 2000;
  • Хорватія - 13 одиниць PzH 2000;
  • Греція - 24 одиниці PzH 2000;
  • Катар - 12 САУ PzH 2000;
  • Нідерланди - 27 САУ PzH 2000 на зберіганні.

"Окремо наголосимо, що наведені вище дані слід сприймати лише в теоретичній площині. Бо кожна передача зброї для України від країн-партнерів - це клубок із складних рішень, вирішення яких може займати навіть кілька місяців та включати в себе складні схеми взаємозаліку", - підкреслили у Defense Express. 

Зброя для України - останні новини

Як писав УНІАН, вже скоро Італія передасть Україні другу батарею Samp-T. За словами очільника італійського МЗС Антоніо Таяні, Україна не просила більше, ніж Італія вже надає.

"Ми надали Києву беззастережну допомогу, військову, цивільну, фінансову, зараз ми збираємося відправити другу батарею Samp T для захисту українського населення", - повідомив політик.

Також повідомлялось, що Данія передасть Україні ще одну партію винищувачів F-16. Наразі кількість не розголошується, однак відомо, що Данія пообіцяла поставити країні загалом 19 літаків. 

Вас також можуть зацікавити новини: