Угруповання "Талібан" контролює 10% території Афганістану – генерал США

00:02, 24 вересня 2016
138 0

Військові США повідомляють, що угруповання "Талібан" контролює 10% території Афганістану, а наразі тривають бої між ісламістами та проурядовими силами за контроль над ще щонайменше 20% країни.

REUTERS

Про це повідомляє Радіо Свобода.

23 вересня американський генерал Джон Ніколсон заявив у Пентагоні, що окрім цього на території Афганістану перебуває до 1 тисячі 300 бойовиків угруповання "Ісламська держава", які отримують гроші і вказівки від ісламістів у Сирії.

Читайте такожАфганські війська відбили у талібів стратегічно важливий повіт Ханабад

За інформацією Ніколсона, афганські військові у боротьбі з ісламістами несуть великі втрати, оскільки не мають належного озброєння та підготовки.

Джон Ніколсон повідомив, що міжнародна коаліція під проводом США допоможе афганським військовим розширити контроль всередині країни і покращити підготовку армії.

Ніколсон зазначив, що упродовж останніх місяців афганська армія знищила багато лідерів угруповання "Ісламська держава". Наразі, каже він, бойовики цього угруповання перебувають у провінції Нангархар і є переважно колишніми членами "Талібану".

Американський генерал зазначив, що мирна угод, підписана 22 вересня між афганською владою та ісламським лідером угруповання "Хезб-е-Ісламі" Ґульбеддіногм Хекматіяром, є важливим кроком для досягнення миру у країні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter