Японський уряд дозволив застосовувати війська за кордоном

00:24, 02 липня 2014
Світ
0 0

Уряд Японії на чолі з прем'єром Сіндзо Абе прийняв резолюцію, згідно з якою вперше після закінчення Другої світової війни збройні сили країни можуть брати участь в операціях за кордоном.

REUTERS

Згідно з документом, у конституцію країни вносяться зміни: відтепер Сили самооборони Японії можуть застосовуватися в рамках колективної оборони для захисту дружніх держав, навіть якщо сама країна не піддається нападу, пише Лента.ру з посиланням на Reuters.

Участь у закордонних операціях обставлено рядом умов. Зокрема, в резолюції сказано, що не повинно існувати альтернативи військового втручання. Сила буде застосовуватися в мінімально необхідному обсязі. При цьому сам конфлікт повинен нести в собі загрозу існуванню Японії та право її народу на життя і свободу.

Читайте такожРада Федерації скасував дозвіл Путіну використовувати армію на території України

Протягом останнього тижня в Токіо не припинялися акції на захист конституції. А 29 червня в центрі японської столиці літній чоловік вчинив самоспалення, протестуючи проти політики уряду Абе, який, на його думку, підштовхує країну до війни.

До цього моменту японські підрозділи брали участь у закордонних операціях тільки у складі миротворчих сил ООН. Єдиним винятком став Ірак, куди Токіо направив контингент в 2004 році. Там японці будували дороги та будівлі і надавали гуманітарну допомогу, їм було категорично заборонено брати участь у бойових діях. За весь час перебування на Близькому Сході японські військовослужбовці не зазнали втрат і не зробили жодного пострілу. Тим не менш у 2006 році уряд Дзюн'їтіро Коідзумі був змушений вивести контингент з Іраку під тиском громадської думки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter