
Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко, статус якого не визнає Євросоюз, заявив про готовність йти на діалог з трудовими та студентськими колективами.
Читайте такожЛукашенко заявив, що Польща хоче анексувати частину Білорусі
Про це він заявив на нараді в Мінську 27 серпня, цитує державне агентство Белта.
«Якщо хтось хоче діалогу, будь ласка. Якраз студентські колективи – це ті колективи, з якими я готовий вести діалог. Трудові колективи. Будь ласка, формуйте своїх представників і будемо вести діалог. Усі хочуть нового політичного устрою. Та заради бога, візьмімося за Конституцію, внесіть пропозиції – сформуємо нову Конституцію. Це головний закон у будь-якій країні. І «танцювати» треба від Конституції», – заявив Лукашенко.
Він додав, що й «селяни мають право на своє слово, і робітники хочуть своє слово сказати, і спеціалісти цих підприємств, і вчителі, і лікарі»
«А не молодики, які ходять вулицями і кричать, що хочуть діалогу. Ніякого діалогу вони хочуть. І з вулицею ніхто з влади за стіл перемовин не сяде», – впевнений він.
Він уточнив, що діалог можливий лише з «урівноваженими людьми з опозиції».
Опозиція Білорусі неодноразово закликала Лукашенка до мирного діалогу, а ЄС навіть пропонував своє посередництво.
Задля мирної передачі влади об’єднана опозиція створила Координаційну раду, яку Лукашенко розцінив як «спробу захопити владу». Невдовзі розпочалось переслідування щодо членів ради.
Що відбувається у Білорусі: хронологія протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками.
- 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк. У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
- 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".