Аналітики оцінили, які ризики має призупинення військової допомоги США Україні / Колаж УНІАН, фото GettyImages, president.gov.ua

Призупинення американської військової допомоги Україні підірве заявлену президентом США Дональдом Трампом мету досягнення сталого миру в Україні, а також може зменшити вплив США у світі та підбадьорити союзників Росії. Про це пишуть у своєму звіті аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Вони нагадують, що скасування допомоги США Україні допускають високопоставлені чиновники США, про що йшлося у ЗМІ, тим часом сам Трамп поки не заявляв про такі наміри.

За словами аналітиків, призупинення американської військової допомоги Україні посилить переконання президента Росії Володимира Путіна, що він "може досягти повної перемоги шляхом війни". 

Відео дня

"Українські сили використовували надані США військові системи, включаючи системи ППО Patriot і ударні системи дальнього радіусу дії HIMARS і ATACMS, для захисту від нічних ударів російських БПЛА і ракет, посилення ударних можливостей України, ускладнення російської матеріально-технічної бази та командування та управління і підриву російської оборонно-промислової бази", - нагадують експерти.

Вони вважають, що саме завдяки західній допомозі ЗСУ значно сповільнили просування Росії, завдали значних втрат окупантам та "підірвали зусилля Росії створити економічну і внутрішню стабільність на тлі зростаючого тиску з боку війни". 

Тим часом припинення військової допомоги США, зазначається, може призвести до зміни балансу війни та більших переваг для Росії на полі бою, збільшить ймовірність перемоги Росії в Україні: 

"Росія використає припинення допомоги США Україні, щоб захопити більше території в Україні та спробувати вичерпати підтримку Європи - підхід, який Путін окреслив у своїй теорії перемоги".

Вони упевнені й у тому, що такий крок США "підбадьорить Путіна та зміцнить його віру в те, що Росія може захопити та контролювати Україну та інші колишні радянські країни, включаючи нинішні країни-члени НАТО". 

Ще одна загроза, яка ймовірна внаслідок припинення допомоги США, - це зменшення впливу США у світі та посилення впливу противників США. 

"Росія, Іран, Північна Корея та Китайська Народна Республіка (КНР) сформували блок, спрямований на перемогу над Сполученими Штатами та їх союзниками по всьому світу, і зараз перевіряють межі зобов’язань США щодо своїх союзників у Європі, на Близькому Сході та в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні", - кажуть у ISW.

На думку аналітиків, допомога США Україні "є демонстрацією відданості Сполучених Штатів захисту демократій від поточної та майбутньої агресії по всьому світу, включаючи, але не обмежуючись, Україну, Ізраїль, Південну Корею та Тайвань". 

"Очолюваний Росією блок шукає розбіжності між Сполученими Штатами та їхніми союзниками, які можна легко використати, щоб ізолювати та послабити Сполучені Штати на глобальній арені, дозволяючи супротивникам повставати та диктувати, де і як Сполучені Штати можуть вступати у світ", застерегли експерти. 

Припинення допомоги США Україні: можливі наслідки

Як повідомляв раніше УНІАН, президент України Володимир Зеленський після провальної зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Білому домі визнав, що Україні буде важко перемогти без американської підтримки, але вважає Європу готовою продовжувати фінансувати Київ.

Водночас президент Польщі Анджей Дуда після зустрічі із Трампом заявив, що Україна не виживе у цій війні без допомоги США. Водночас він також вважає, що "війну треба якось закінчити", але при цьому "не дозволити Росії перемогти".

На думку військового експерта Сергія Грабського, для України дуже важливі зенітні ракетні комплекси Patriot та ракети до них, а також бронетанкова техніка, яку постачають США. За його словами, Європа сьогодні, на жаль, не може поставити у відповідній кількості озброєння такого класу. Також він визнав, що може настати певний період, коли ЗСУ буде складніше відбивати штурми російських окупантів без відповідної допомоги США.

Вас також можуть зацікавити новини: