
Під час зустрічі президентів України і США Володимира Зеленського та Дональда Трампа в Білому домі планувалося підписання угоди про видобуток українських корисних копалин. Проте сторони так і не дійшли до обговорень умов угоди через конфлікт, який виник під час обговорення війни в Україні.
Високопоставлений американський чиновник, який брав участь у переговорах, повідомив виданню New York Post, що спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог відмовляв команду Зеленського від підписання угоди в Овальному кабінеті, але глава Офісу президента України Андрій Єрмак наполіг на зворотному.
За словами чиновника, Келлог під час свого візиту до Києва минулого тижня закликав одразу підписати угоду про корисні копалини. Проте Єрмак запевнив, що краще це зробити під час візиту Зеленського до Вашингтона 28 лютого.
Чиновник поділився, що після трьох днів напружених переговорів спецпредставник Трампа домігся згоди України на підписання довгоочікуваної угоди. Проте ще один пункт треба було уточнити.
Келлог закликав Зеленського утриматися від поїздки до Вашингтона, оскільки відносини між лідерами ще "потрібно зміцнити" перед особистою зустріччю, розповів американський чиновник. Проте команда президента України почала тиснути на спецпредставника Трампа, через що він був готовий покинути Київ без угоди. За словами джерела, тільки в останню хвилину українська сторона вирішила віддати Келлогу узгоджений документ, щоб він передав його президенту США.
Чиновник зазначив, що під час зустрічі у Вашингтоні Зеленський команда Трампа була незадоволена тим, що президент України не виявив достатньо вдячності за надану американську допомогу.
"Зеленський грав так неправильно, як тільки міг. Він прийшов до Овального кабінету, діючи як крутий хлопець. Це не спрацювало. Усі в кімнаті відчули себе ображеними. Тепер Зеленському доведеться самому вирішувати, як це виправити. Ми не можемо це виправити за нього", - сказав він.
Угода про корисні копалини між Україною та США - важливі новини
Раніше президент України Володимир Зеленський пояснив, чому важливо підписати зі США угоду про корисні копалини. Він припустив, що Європі потрібні гарантії безпеки США для підтримки західних миротворчих військ у країні після закінчення війни.
Крім того, у Sky News повідомляли, що угода про корисні копалини між США та Україною була близька до підписання 28 лютого в Білому домі. Проте початкові плани провалилися.