
Переговори щодо наближення завершення війни, яку Росія веде проти України, тривають уже не один місяць. Та російський диктатор Володимир Путін залишив усіх у невизначеності, пише The New York Times.
Зокрема, викликом для адміністрації президента США Дональда Трампа стали екстремальні вимоги РФ, які видаються такими, що не можуть бути виправдані ситуацією на полі бою. Попри просування на фронті останнім часом, російські війська ще далеко від перемоги над Силами оборони України.
Незважаючи на це, на переговорах з Вашингтоном Москва наполягала на обмеженні чисельності українських військ та кількості і типів озброєння. Ба більше, Кремль вимагає повної "здачі" чотирьох областей України, які РФ незаконно включила до свого законодавства.
На початку цього місяця увагу на це звертав навіть віце-президент США Джей Ді Венс. Він наголосив, що Росія "не може розраховувати на те, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала".
"Будь-який успіх Вашингтона на переговорах, ймовірно, залежатиме від того, чи вдасться переконати Путіна, що він отримає більше користі від теплих зв'язків зі Сполученими Штатами, ніж від дорогих додаткових перемог у війні. Росію навряд чи буде легко переконати. Путін дуже хоче, щоб Україна капітулювала, і вважає, що найпотужніший прихильник Києва – Сполучені Штати – вже припиняє свою підтримку", – йдеться в матеріалі.
Можливо, Росія розраховує, що їй вдасться здійснити прорив завдяки поступовим успіхам, як це буває у війнах на виснаження, коли в опонента закінчується зброя і його лінії оборони поступово руйнуються.
Погрози щодо нових санкцій Путіна, схоже, не турбують. Європа зробила крок до схвалення нового пакету обмежень, які стосуватимуться і тіньового флоту РФ. Трамп же, хоч і погрожував посилити санкції, жодних не запровадив.
Старший науковий співробітник Російсько-євразійського центру Карнегі Тетяна Станова вважає, що правитель РФ очікував краху оборонних ліній України після поступового ослаблення.
"І це буде настільки серйозний психологічний удар, що еліти скажуть: "Зеленський, забирайся звідси. Ми тепер самі будемо домовлятися з Путіним". Путін вважає, що все це має відбутися і відбудеться", – пояснила вона.
Проте, за її словами, російський диктатор хоче зберегти і відносини з Трампом – найбільш дружнім до Росії президентом США за останні роки. На її думку, саме тому Путін і запропонував переговори.
Переговори з РФ у Туреччині: головне
Кілька днів тому під час пресконференції Путін закликав відновити переговорний процес між Україною та РФ у Туреччині. Президент України заявив, що чекатиме на диктатора особисто у Стамбулі 15 травня.
За даними ЗМІ, від України будуть присутні не лише президент Зеленський, а й керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр оборони Рустем Умєров, глава МЗС Андрій Сибіга та радник Зеленського Ігор Жовква. При цьому досі неясно, чи переговори відбудуться: рішення про формат перемовин і чи будуть вони, буде ухвалювати особисто президент Зеленський вже завтра у Туреччині.
Росія до останнього тягнула з оприлюдненням складу своєї делегації. Як і очікувалося, диктатор Путін на поїздку не наважився. Ба більше, до делегації не увійшов жоден міністр, а очолить її помічник правителя РФ Володимир Мединський.