Будівництво газопроводу відновилося 11 грудня / Ілюстрація REUTERS

Голова Вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер закликав оголосити мораторій на добудову нового газопроводу з Росії до Німеччини «Північний потік-2».

Читайте також"Вийшло мало людей": у Путіна прокоментували акції протесту в РосіїІнтерв'ю Лінднера виданню Der Spiegel цитує Deutsche Welle.

«Доки в Росії порушуються основні людські та громадянські права, ми не можемо вести з нею справи, як зазвичай. Це стосується й таких інфраструктурних проектів, як «Північний потік – 2». Зараз потрібно не принципово відмовлятися від цього проекту, а оголосити мораторій», - зазначив він.

За словами Лінднера, продовження будівництва газопроводу має бути тісно пов'язане з інтересами партнерів у Євросоюзі і в Україні. У зв'язку з цим політик вказав на можливість створення механізму безпеки.

«Якщо Москва перекриє Україні газовий кран, то це повинно автоматично мати наслідки для поставок газу по «Північному потоку – 2». Це виключить спроби одностороннього шантажу з боку Москви, водночас ми збережемо важливе співробітництво у сфері енергетики», - пояснив лідер ВДП.

Історія "Північного потоку-2"

 • Проектом "Північний потік-2" передбачені будівництво і робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
 • Новий трубопровід в обхід України планувалося завершити до кінця 2019 року поряд з уже діючим "Північним потоком-1".
 • Враховуючи санкції, які прийняла Палата представників Конгресу США в законопроекті про американський оборонний бюджет, компанії, що займаються будівництвом газопроводу "Північний потік-2", не змогли його добудувати.
 • Засновником компанії Nord Stream 2 AG є російський "Газпром". Фінансування проекту здійснюють європейські компанії - французька Engie, австрійська OMV, британо-Нідерландська Shell, німецькі Uniper і Wintershall.
 • За даними ЗМІ, новообраний президент США Джо Байден має намір зробити все, щоб "Північний потік-2" не був побудований. 4 листопада 2020 року в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Конгрес США хоче розширити санкції проти "Північного потоку-2" і "Турецького потоку".
 • 4 грудня 2020 року Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив про те, що сумнівається, що позиція США щодо "Північного потоку-2" зміниться після початку президентської каденції Джо Байдена.
 • 6 грудня 2020 року виконуюча обов'язки посла США у ФРН Робін Куінвілл закликала ЄС і Німеччину оголосити мораторій на будівництво газопроводу "Північний потік-2".
 • 9 грудня 2020 року Палата представників Сполучених Штатів схвалила оборонний бюджет на наступний рік з розширеними обмеженнями проти російського газопроводу "Північний потік-2".
 • Будівництво газопроводу "Північний потік-2" відновилося 11 грудня.
 • 29 грудня 2020 року стало відомо про те, що Палата представників подолала вето Трампа на оборонний бюджет США з санкціями по "Північному потоку-2".
 • Сполучені Штати закликають європейських союзників і приватні компанії припинити роботи з побудови газопроводу "Північний потік-2", і готують більш широкі санкції щодо російського проекту в найближчі тижні.
 • Сенат США затвердив оборонний бюджет США на 2021 фінансовий рік, в якому передбачені нові санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2".
 • 7 січня 2021 року в Німеччині заснували фонд для підтримки добудови "Північного потоку-2".
 • 13 січня 2021 року Держдепартамент США повідомив європейські компанії, причетні до будівництва газопроводу "Північний потік-2", про ризик введення нових санкцій.
 • 21 січня 2021 року в Німеччині пояснили умови заморозки будівництва "Північного потоку-2" у німецьких водах.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram