
Участь китайських громадян у російській війні проти України не є великою несподіванкою. Відомо, що Китай не зацікавлений у краху російської держави внаслідок військової поразки в Україні. Таку тумку в інтерв'ю "Радіо Свобода" озвучив екскомандувач Сухопутних сил США у Європі Бен Годжес.
"Китай дійсно має інтерес у тому, як розгортаються події. І я не думаю, що вони мають якусь особливу прихильність до Росії, але вони мають прихильність до російської нафти і газу. І вони хочуть мати можливість пересуватися через Арктику. Тому я думаю, що вони воліють мати статус-кво з Росією, а не крах російського чи путінського режиму", - сказав він.
Годжес не наважився дати оцінку тому, в якому форматі китайці воюють за Росію - як одиничні добровольці, чи цілими підрозділами, як солдати КНДР.
"Я не знаю. Можливо, їх тисячі. Ми просто про це ще не знаємо. Я маю на увазі, що, як завжди буває в таких війнах, люди з інших країн приєднуються до однієї зі сторін з різних причин. Так само, як і багато європейців, навіть американців, які воюють на боці України. Є солдати з Білорусі, які воюють з Україною проти Росії. (...) Але що більш важливо – я думаю, це те, що Китай надає матеріальну підтримку Росії, що дозволяє їм продовжувати воювати", - заявив відставний генерал.
Разом з тим Годжес вказав на дивну ситуацію, яка виникає після того, як Дональд Трамп запровадив загороджувалні мита проти китайських товарів і не запровадив жодного мита проти російських.
"Утворився цей дивний трикутник: Китай допомагає Росії, адміністрація Трампа чинить великий тиск на Китай, але не тисне на Росію. На мою думку, це свідчить про те, що адміністрація Трампа не має послідовної стратегії або не зацікавлена в тому, щоб допомогти Україні перемогти Росію. Я не можу розгледіти, яка насправді стратегія", - зізнався колишній командувач армії США в Європі.
Китайські громадяни у війні проти України
Як писав УНІАН, днями президент Володимир Зеленський повідомив про взяття в полон двох громадян Китаю, які у складі російської армії воювали на Донбасі. При цьому Зеленський закликав відреагувати на ситуацію керівництво США, яке так хвацько воює з Китаєм у медійному просторі.
У США інформацію прокоментвали на рівні речника Держдепартаменту. Вона заявила, що бачила повідомлення про полонених китайців.
Пізніше з'явилася реакція і офіційного Пекіна. Там кажуть, що перевіряють інформацію. Також в МЗС Китаю запевнили, що застерігали своїх громадян від участі в російсько-українській війні.
Пізніше Володимир Зеленський повідомив, що Україні відомі імена понад 150 китайців, що воюють на боці РФ. Також президент висловив готовність провести обмін китайців на українських бранців.