Мирні протести в Білорусі переросли у криваві сутички з силовиками / REUTERS

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу 14 серпня обговорять ситуацію у Білорусі.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ Польщі у мікроблозі Twitter.

"У відповідь на звернення Польщі, міністри закордонних справ ЄС цієї п'ятниці проведуть спеціальну відеоконференцію для обговорення ситуації у Білорусі", - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Також глави МЗС країн-членів ЄС зосередять увагу на Туреччині, Венесуелі та подіях у Лівані.

Читайте такожГлава МЗС Литви анонсував нову заяву Тихановської

Протести в Білорусі: хронологія

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%.
  • 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.
  • У понеділок ввечері протести поновилися. Силовики в Мінську знову відкрили вогонь по протестуючих. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.
  • Кандидат в президенти Тихановська заявила про те, що вважає себе переможцем минулих виборів, і закликала свого суперника, чинного президента Олександра Лукашенка, до переговорів.
  • Надалі Тихановська відмовилася від участі в акціях протесту. За словами її прес-секретаря, політик не хотіла б опинитися поруч зі своїм чоловіком, Сергієм Тихановським, у СІЗО. Згодом стало відомо, що вона виїхала до Литви. 
  • Увечері 11 серпня в Мінську та інших містах Білорусі знову почали збиратися учасники протесту. ОМОН майже відразу почав їх затримувати.