
У Білорусі противники чинного президента Олександра Лукашенка готуються до того, що протистояння затягнеться на декілька місяців.
Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив білоруський опозиціонер Віталій Римашевський.
"Всі протестувальники вже розуміють, що ця боротьба затягнеться на кілька місяців, тому що швидкої зміни влади не буде. У нього поки є гроші, щоб платити шалені зарплати омонівцям, іншим силовикам - садистам, які вбивають людей, катують їх у в'язницях. Сьогодні Білорусь перебуває в дуже глибокій соціально-економічній кризі, і скоро ця криза дотягнеться і до верхівки влади - нічим буде платити зарплату тим, на чиїх багнетах він сьогодні тримається ", - заявив Римашевський.
Опозиціонер наголосив, що відставки Лукашенка "вимагає весь білоруський народ".
"Конституційна рада і будь-яка політична сила, яка не грає на боці Лукашенка, не може не підтримати ці вимоги. Вимога номер один - відновлення законності, і це означає відставка Лукашенка. Він програв ці вибори, він повинен піти. Друга вимога - звільнення всіх політв'язнів. Ну і проведення вільних виборів", - перерахував він.
Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради - Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 30 серпня під час "Маршу миру і незалежності" знову відбулися затримання. На вулицях Мінська помітили гусеничну військову техніку.