Аналітикиня оцінила візит Путіна до Кім Чен Ина / колаж УНІАН / фото скріншот, REUTERS

Влада КНДР готова підтримувати зусилля Кремля з ведення війни проти України.

Таку думку висловила голова Корейської програми Центру Стимсона Дженні Таун в інтерв'ю Голосу Америки. "У Росії є зацікавлений партнер у вигляді Північної Кореї, яка готова робити все, що може для того, щоб підтримати зусилля РФ", - сказала Таун, додавши, що для України "зустріч Володимира Путіна і Кім Чен Ина не обіцяє нічого хорошого".

Аналітик зазначила, що за підсумками переговорів Путіна і Кім Чен Ина, Північна Корея, окрім постачань зброї Росії, отримала доступ "до багаторівневого співробітництва, зокрема, у військовій, економічній, культурній та технологічній галузях".

Відео дня

"Йдеться про економічну складову, а вона для Північної Кореї - найпривабливіша. Вони вибудовують економічне співробітництво незважаючи на санкції, намагаючись створити власну, альтернативну американсько-європейській, систему, де Росія відіграє провідну роль. Таким чином замість того, щоб Північна Корея розглядала можливість переговорів зі США щодо зняття санкцій, вона може вести переговори з РФ для того, щоб ці санкції обійти", - пояснила ситуацію аналітик.

На думку Таун, "сам факт того, що Путін зробив Кім Чен Ину дорогий подарунок у вигляді машин класу люкс - це відкрита та нахабна заява про те, як він почувається щодо запроваджених санкцій".

Тому, як зазначила експертка, "будь-які санкції, які [США] можуть розглядати щодо Північної Кореї за постачання зброї Росії, будуть односторонніми і їх дотримуватимуться тільки США та їхні партнери".

"Вони не... зупинять співпрацю РФ і Північною Кореєю...", - констатувала  експерт.

Візит Путіна до Північної Кореї

1961 року Північна Корея і колишній СРСР підписали договір, який передбачав військове втручання Москви в разі нападу на КНДР. На зміну цьому договору 2000 року прийшов пакт, який пропонував слабкі гарантії безпеки.

А 19 червня Путін і Кім Чен Ин підписали договір про партнерство, що включає угоду про взаємну допомогу в разі, якщо одна з цих країн зіткнеться з "агресією".

Вас також можуть зацікавити новини: