Армії країн-членів НАТО налічують понад два мільйони солдатів, у Росії - лише 1,1 мільйона діючих військовослужбовців / колаж УНІАН, скріншот, фото ua.depositphotos.com

Якщо порівнювати військову міць, то європейські країни НАТО явно перевершують Росію. У європейських армій хороша артилерія, танки і винищувачі, але є й істотні недоліки у важливих потенціалах. Про це пише журнал Der Spiegel.

Зазначається, що армії країн-членів НАТО налічують понад два мільйони солдатів, у Росії - лише 1,1 мільйона діючих військовослужбовців. Європейці мають у своєму розпорядженні більш ніж 6700 бойових танків, а Путін може задіяти всього 2900. На озброєнні європейців перебуває понад 2 300 винищувачів, тоді як у Росії їх трохи менше 1 400. Особливо велика кількісна різниця в артилерії: європейські країни НАТО мають у своєму розпорядженні понад 15 400 гармат, тоді як РФ - 6090.

На думку австрійського військового експерта Густава Гресселя, у Росії може бути більше солдатів, ніж передбачається. Крім того, як вказується в публікації, кількість озброєнь європейських країн НАТО має обмежене значення як критерій їхньої військової потужності. Також, як припустив Грессель, у разі війни між НАТО і Росією Туреччина може відмовитися від участі і військової допомоги через близькість до Москви. У цьому випадку ресурси європейців значно скоротяться, оскільки Туреччина надає майже чверть солдатів, понад третину бойових танків і майже 18% артилерії.

Відео дня

При цьому в Der Spiegel оцінили потенціал НАТО за окремими видами озброєння:

Артилерія. Європейці технічно перевершують росіян, володіючи такими високомобільними самохідними знаряддями, як французька гаубиця Caesar і німецька Panzerhaubitze 2000. Але за кількістю реактивних систем залпового вогню Росія значно випереджає європейські країни НАТО, якщо не враховувати Туреччину, зазначив Грессель. Європейцям також не вистачає боєприпасів, хоча їхнє виробництво вже нарощується.

Протиповітряна оборона. У Європи немає спільного захисного щита проти ракет, крилатих ракет, винищувачів і безпілотників. Виправити ситуацію покликана ініціатива European Sky Shield, висунута Німеччиною 2022 року. Вона об'єднує 23 країни, які, за заявою Міністерства оборони, хочуть спільно закуповувати, використовувати і обслуговувати системи ППО.

Зброя дальньої дії. Поки що в Європі тільки Велика Британія і Франція мають зброю дальнього радіусу дії, оснащену ядерними боєголовками і здатну стріляти з підводних човнів.

Авіація. За словами військового експерта Еда Арнольда з Королівського інституту об'єднаних служб, європейські винищувачі вже зараз кращі за російські аналоги. Наразі F-35 є у шести європейських ВПС, і альтернативи їм поки що не передбачається.

Дрони. Європейці володіють хорошими технологіями безпілотників, але виробляють їх значно менше, ніж росіяни. Багато західних систем занадто дорогі і не розраховані на масове виробництво.

Що стосується боєготовності, то у виданні зазначили, що в Європі вона перебуває на низькому рівні. Більшість європейських армій практично не мають бойового досвіду, особливо у військових діях високої інтенсивності, як в Україні.

Росія готується до війни з НАТО - що повідомлялося

Нагадаємо, раніше Федеральна розвідувальна служба Німеччини дійшла висновку, що Росія сприймає відносини із Заходом як системний конфлікт і готується до великої війни з НАТО.

Зазначалося, що Кремль готовий використовувати силу для досягнення своїх цілей і до кінця десятиліття може бути повністю готовий до "широкомасштабної конвенційної війни". За оцінкою литовської спецслужби VSD, Москва поки що не в змозі напасти на весь альянс, але може "перевірити НАТО" шляхом проведення обмеженої військової операції проти однієї або кількох країн-членів.

Вас також можуть зацікавити новини: