РФ не здатна навіть замінити міжконтинентальну балістичну ракету "Воєвода", зазначив експерт / колаж УНІАН, скріншоти

Росія на сьогоднішній день не має таких засобів і озброєння, які можуть спонукати Сполучені Штати Америки "стати на коліна".  Впевненість у цьому висловив експерт і аналітик з питань вивчення космосу Андрій Колесник в ефірі Radio NV.

"Трирівневий захист США, який має бути розгорнутий у найближчі п'ять років, продемонструє кремлівському диктатору, що Америка вистоїть проти потенційного удару. А якщо вона вистоїть, то може відповісти потенційним загрозам. Чи є така система захисту у РФ? Можна сказати, що немає. Немає тієї фінансової потужності, яку мав Радянський союз ще 50 років тому, і немає таких фахівців. Ми ж бачимо, що навіть замінити міжконтинентальну балістичну ракету "Воєвода", яка була створена в Дніпрі українськими фахівцями, РФ не здатна. Їхній так званий "Сармат" під час випробувань постійно вибухає", - заявив експерт.

За його словами, попри те, що РФ заявляє, мовляв, вони вже поставили "Сармат" на озброєння, фізично він ще не може виконувати ті завдання, які своєчасно були поставлені перед дніпровською ракетою "Воєвода", і яка дійсно загрожувала США зі своїми можливостями. 

Відео дня

"Тобто РФ на сьогоднішній день не має таких засобів, які можуть спонукати стати на коліна США. Є компоненти, які були розвинуті за часів Радянського союзу і які ще трохи підтримуються РФ. Це балістичні ракети підводного базування на субмаринах, які можуть бути розгорнуті в будь-якій точці світового океану і таким чином створювати загрозу США. Хоча і там терміни експлуатації завершуються, і через 5-10 років РФ не матиме цього компоненту в тій якості, яка була за часів СРСР. Що стосується наземних систем ракети "Сармат", вона на сьогоднішній день тільки в уяві кремлівського диктатора може уразити США", - вважає Колесник.

Він також пояснив, що "Сармат" - це фактично реінженіринг "Воєводи". Тобто фахівці РФ намагалися скопіювати "Воєводу" і зробити це з компонентів, які виробляються Росією. 

Проте, як зауважив експерт, у питаннях реінженіринга російські фахівці дуже поступаються китайским, які змогли за останні десятиліття не тільки скопіювати ракетно-космічну техніку Радянського союзу, але й значно її вдосконалити. 

"Російським фахівцям не вистачає багато того, що було за часів СРСР, оскільки у них пішло те покоління, яке могло це зробити. По-друге, система підготовки кадрів виявилась дуже вразливою в епоху "дикої" економіки, яка була в 90-ті та 2000-ні роки в РФ, коли не були популярні технічні спеціальності. А ті фахівці, які є, не змогли перейняти досвід старих конструкторів", - пояснив він.

За його словами, тому наразі Росія далека від напрацювання потужного озброєння.

Російська ракета "Сармат" - що повідомлялося

Як повідомляв УНІАН, експерт із ракет Міжнародного інституту стратегічних досліджень Тімоті Райт заявив, що одна з причин, з якої у Росії так багато проблем з її новітньою міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР) РС-28 "Сармат", полягає у втраті важливого технологічного досвіду після розв'язання війни проти України в 2014 році. Зокрема, після розпаду Радянського Союзу Росія розробила ефективні твердопаливні МБР, однак із "Сарматом" вона вирішила використовувати рідиннопаливну технологію.

Райт назвав цей вибір Росії використовувати саме цю технологію як "дійсно дивний вибір", оскільки "це те, що раніше робили для них українці". За його словами, жоден із двох розробників стратегічних ракет у Росії - Ракетне конструкторське бюро імені Макєєва і Московський інститут теплотехніки - не має нещодавнього досвіду розроблення рідиннопаливної МБР.

Вас також можуть зацікавити новини: