Реактивна система залпового вогню "Смерч" / Фото УНІАН

Вірменія заявила про обстріл території Нагірного Карабаху реактивною системою залпового вогню "Смерч", який скоїли азербайджанські військові.

Читайте такожУ Нагірному Карабасі під обстрілом постраждали французькі журналісти - Єреван

Удар припав на місто Гадрут, повідомив представник Міноборони Вірменії Арцрун Ованісян на сторінці в Facebook.

Відео дня

Щойно "Смерч" завдав удару по місту Гадрут. Є поранені серед цивільного населення, – йдеться в повідомленні.

Снаряд у землі / Фото facebook.com/arcrun

Пізніше він повідомив про обстріли міста Степанакерт, де є поранені й загиблі.

У Степанакерт є багато травмованих цивільних, - сповістив він на сторінці.

Довідка УНІАН. БМ-30 "Смерч" – реактивна система залпового вогню калібру 300 мм, розроблена ще в СРСР.

Конфлікт Вірменії та Азербайджану

  • Чергова ескалація конфлікту між Вірменією та Азербайджаном почалася вранці 27 вересня. Сторони звинуватили один одного в обстрілі прикордонних населених пунктів і провокаціях.
  • У Вірменії заявили про наступ ЗС Азербайджану на Арцах, оголосивши воєнний стан і загальну мобілізацію. Азербайджан ввів воєнний стан з 28 вересня.
  • В Азербайджані заявили, що в ході успішного наступу взяли під контроль кілька сіл Нагірного Карабаху, але у Вірменії цю інформацію заперечували.
  • Обидві сторони заявляють, що завдали противнику страшних втрат, які обчислюються сотнями вбитих і десятками одиниць знищеної бойової техніки. 
  • Рада Безпеки ООН закликала Вірменію та Азербайджан негайно припинити бойові дії. Проте сторони відмовляються від мирних переговорів. Бойові дії тривають.

Війна в Нагірному Карабасі

  • Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.
  • У 1991-1994 роках в регіоні тривав кривавий конфлікт, який закінчився підписанням протоколу про припинення вогню. Нагірний Карабах проголосив себе незалежною "республікою", але Азербайджан не визнав цього, вважаючи, що територію окупувала Вірменія.
  • Час від часу на лінії зіткнення досі спалахують збройні конфлікти.