На думку екс-міністра оборони Британії Ліама Фокса, безпекові ініціативи ЄС можуть призвести до краху НАТО / Колаж УНІАН, скріншоти

Безпекові ініціативи Європейського Союзу можуть призвести до краху НАТО. Про це у своїй колонці для The Telegraph пише колишній міністр оборони Великої Британії Ліам Фокс.

"Наступним рубежем федералістського проекту ЄС є отримання контролю над тим, що робить держави суверенними – оборона. У Брюсселі точаться дебати щодо того, як цього досягти. Чи передадуть країни-члени ЄС свої сили під контроль командування ЄС? Або Брюссель може диктувати, які галузі оборонної промисловості розташовані в межах ЄС, тим самим роблячи всіх членів залежними один від одного та від центру", - стверджує британський військовий.

За його словами, на щастя, ті в Європі, хто бажає підтримувати та зберегти свій національний суверенітет, кидають виклик найгіршим проявам такого мислення. При цьому в результаті компромісів у політиці може виникнути заплутана модель "оборонного союзу" ЄС, достатньо реальна, щоб підірвати європейську безпеку, але недостатньо потужна, щоб захистити її.

Відео дня

За його словами, оборонний проект ЄС ризикує підірвати колективну безпеку трьома способами: перше – це гроші, адже занадто мало європейських членів НАТО зараз беруть на себе зобов’язання щодо 2% ВВП у свої оборонні бюджети, при цьому 80% витрат НАТО на оборону припадає на країни Альянсу, які не входять до ЄС.

"Другий ризик – це дублювання організації. Зацикленість Брюсселя на процесах і політичних аспектах оборони створила лабіринт оборонних ініціатив ЄС, програм і абревіатур. Створення організацій ЄС є зайвим, коли НАТО та національні системи вже існують. Третій ризик – політична слабкість ЄС. ... Оборонні ініціативи ЄС не в першу чергу доповнюватимуть можливості НАТО, а втягуватимуть їх у внутрішній боротьбі та вето з боку брюссельської бюрократії, яка відповідатиме за відправку чоловіків і жінок до бойових дій, але принципово не матиме будь-якої відповідальності", - резюмує Фокс.

Останні військові ініціативи ЄС

У Євросоюзі вирішили наздогнати і перегнати Росію за виробництвом снарядів. Про це заявив комісар ЄС з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

Він зазначив, що цього року країни Євросоюзу мають намір вивести виробничі потужності на позначку 1,7 млн снарядів на рік, а вже 2025-го Європа планує вийти на рівень 2,5 млн снарядів на рік.

Вас також можуть зацікавити новини: