Різдвяний кактус це дуже популярна рослина / фото ua.depositphotos.com

Різдвяник, відомий також як декабрист або шлюмбергера, є дуже відомою рослиною, яка цвіте у зимовий період.

Як пише Еxpress, він делікатніший і вишуканіший, ніж яскраво-червона пуансетія. У природі різдвяний кактус росте в лісах джунглів, часто прикріплюючись до дерев.

Гуру садівництва з Baby Bio, популярного бренду кормів для рослин, розповіли, як доглядати за цими рослинами. За їхніми словами, "одним з найбільших вбивць" різдвяників є надмірний полив, адже у холодну пору вони потребують води десь раз у місяць. 

Відео дня

"Як і для всіх кактусів, надмірний полив є одним із найбільших убивць різдвяних кактусів, і їх потрібно поливати лише раз на пару тижнів влітку та рідше одного разу на місяць взимку... Поливайте лише тоді, коли верхні 5 см ґрунту повністю висохнуть, тому пальцем або олівцем перевіряйте рівень вологості перед кожним поливом", - радять фахівці.

Крім того, варто використовувати лише теплу воду та поливайте знизу вгору. Для цього наповніть ємність водою і помістіть туди горщик з квіткою так, аби вода майже досягала верхніх країв горщика. Залиште так від 10 хвилин до години, а потім злийте воду й дайте рослині стекти, перш ніж повернути на блюдце.

Здоровий різдвяний кактус зараз має бути на піку свого цвітіння, а квіти мають зберегтися до кінця січня. Якщо ж цього не відбувається, то не впадайте у відчай, можливо рослину потрібно підживити кормом для кактусів. Робити це потрібно в період вегетації - з весни до осені. У період спокою рослини з вересня по листопад полив скорочують.

Протягом цього часу потрібно знизити температуру та освітлення, щоб змусити рослину перейти в стан спокою. Коли різдвяник відпочиває, для цвітіння йому зазвичай потрібно близько 12 годин темряви на день.

"Як тільки почнуть з’являтися бруньки, ви можете перенести рослину в більш світле, тепле місце в домі, але пам’ятайте про те, щоб не ставити її під прямі сонячні промені або протяги. Обріжте свій різдвяний кактус після того, як він відцвіте, це сприятиме зростанню більшої кількості стебел і збільшить ймовірність його цвітіння наступного року", - підсумували фахівці.

Раніше УНІАН розповідав, що робити, щоб пуансетія зацвіла.

Вас також можуть зацікавити новини: