
Як не дивно, шпалери залишаються в тренді у 2025 році. Їхня популярність продовжує зростати, і сьогодні доступно чи не стільки ж варіантів, скільки кольорів фарби. З таким розмаїттям стилів, візерунків і кольорів важко вибрати відповідний. Щоб спростити вибір, дизайнери та експерти діляться своїми улюбленими тенденціями в шпалерах на 2025 рік, пише Better Homes & Gardens.
Ботанічні принти, смужки та блокові візерунки - це свіжі стилі, які набиратимуть популярності протягом року. Також все більше уваги приділяється функціональності. Які ж головні тренди шпалер на 2025 рік?
Мурали та пейзажі
Шпалери із зображенням пейзажів і мурали - це імерсивний варіант декору, що підходить для будь-якого приміщення, де хочеться створити акцент, незалежно від його розміру. За словами засновниці Ellie Redders Interiors Еллі Реддерс, мурали знову в моді, почасти завдяки тому, що тепер їх легко придбати.
"Більшість виробників настінних покриттів можуть друкувати ці красиві витвори мистецтва на будь-яких матеріалах: трав'яне полотно, вініл, льон", - каже Реддерс. Особливо добре такі шпалери працюють у маленьких кімнатах, створюючи відчуття глибини, або в просторих - додаючи величі.
Смуги
Смугасті шпалери - класика, яка ніколи не виходить з моди. "Смужки мають чудовий вигляд у будь-якій частині будинку, чи то веселий акцент на мансардній спальні, чи то елегантне тло в їдальні, чи то виразний елемент у ванній або коридорі", - каже креативний директор Little Greene Рут Моттерсхед.
Вона зазначає, що смужки були популярні ще дуже і дуже давно, і сьогодні завдяки різноманітності колірних комбінацій вони відмінно вписуються як у традиційні, так і в сучасні інтер'єри.
Експерт радить два підходи: "М'які тони створюють гармонію, а контрастні кольори - додають інтерес до дизайну".
Блокові принти
Якщо ви хочете щось універсальне і при цьому не надто серйозне, засновниця Chasing Paper Елізабет Ріс рекомендує блокові принти: "Вони відмінно поєднують у собі традиційність і сучасну простоту". Завдяки ручному друку, такі шпалери мають індивідуальність і ремісничий характер.
"Зазвичай я рекомендую мінімалістичний підхід - менше декору на стінах, щоб сам малюнок був у центрі уваги", - каже вона.
Яскраві кольори
Якщо ви хочете створити атмосферу, що бадьорить, заряджає енергією, вибирайте шпалери насичених кольорів. За словами Моттерсхед, вони особливо добре працюють на кухнях, у пральнях та ігрових кімнатах.
"Що більше кольорів у візерунку, то простіше його поєднувати з фарбою, меблями і текстилем", - каже вона. Можна або підтримати основне тло на стелі та молдингах, або взяти найяскравіший акцент зі шпалер і повторити його в інтер'єрі - все залежить від бажаного рівня виразності.
Функціональні вініли
Вінілові шпалери стають дедалі вишуканішими - і це тішить дизайнерів. "Зараз вініли мають набагато цікавіший вигляд, ніж раніше, і я в захваті", - каже Реддерс.
Раніше вініл був обмежений простими дизайнами, але тепер його роблять у різних кольорах, візерунках і навіть із текстурами. Він особливо практичний для кухонь, ванних і пралень - де можливі бризки і волога.
Принти, натхненні природою
Природні мотиви - це вічна класика, особливо актуальна у 2025 році.
"Зв'язок із природою через інтер'єр дає заспокійливий ефект", - каже Ріс. Її улюблені варіанти - пишні квіти, тропічні рослини та витончені ботанічні малюнки.
Кухня - одне з її улюблених місць для таких принтів.
Змішування шпалер
Смілива, але модна тенденція - використовувати різні шпалери в одному приміщенні. Моттерсхед радить застосовувати це в зонуванні простору або акцентуванні архітектурних елементів: "Два різні малюнки створять цікавий ефект, особливо в нішах і кутах".
Щоб поєднання виглядало гармонійно, вибирайте контрастні візерунки в загальній колірній гамі - наприклад, дрібний повторюваний принт з великими смугами.
Інші цікаві новини по дому
Раніше УНІАН повідомляв, чим відмити плитку до блиску після ремонту. Краплі цементу, затирки або клею можуть залишитися на поверхнях, і відмити їх потім - ціла проблема. Але є кілька рішень.
Крім того, ми розповідали, що економічніше - бойлер чи проточний водонагрівач. Для того, щоб відповісти на це запитання, спочатку потрібно зрозуміти принцип роботи кожного пристрою.