У червні пляж додатково обстежували після кількох випадків загибелі дітей на воді / фото gorod.cn.ua

У Чернігові через забруднення води тимчасово заборонено купатися у Десні на центральному міському пляжі «Золотий берег», який у червні додатково обстежували після кількох трагічних випадків загибелі дітей.

Як повідомили у мережі Facebook місцеві жителі, на пляжі встановлено інформаційні таблички із попередженням про заборону купання.

Також є відповідні оголошення від Чернігівського лабораторного центру.

Відео дня

Згідно з інформацією ДУ «Чернігівський лабораторний центр», на пляжі купання тимчасово заборонено у зв’язку з перевищенням в 1,3 рази мікробіологічного забруднення води (13 тис. в дм. куб. при нормі не вище 10 тис. в дм. куб.).

На пляжі встановлено інформаційні таблички із попередженням про заборону купання / фото Facebook Ганна Проскуріна

Також вказано, що інформацію про дозвіл на купання буде оприлюднено додатково.

Як уточнили у Чернігівській міськраді, цього року через спеку і покращення інфраструктури кількість відпочивальників на «Золотому березі» збільшилася у рази. Приміром, в один із червневих днів за приблизними підрахунками пляж відвідали близько 12 тисяч чернігівців та гостей міста.

Наприкінці червня дно пляжу додатково обстежили після кількох випадків загибелі дітей під час купання. Люди скаржилися на наявність глибоких ям на дні. Спочатку його обстежили спеціальним приладом для вимірювання глибини – ехалотом, а потім працювали водолази. Вони зробили висновок, що ям і вирів небезпечних для людей там немає.

Також на пляжі запроваджено додаткові заходи безпеки: роботу пляжу офіційно продовжено до 21-ї години, саме до цього часу працюють рятувальники. Всього їх п'ятеро – троє у човні і двоє на березі. Є чергова медсестра.

Як повідомляв УНІАН, з початку року на водоймах області потонули вже майже 50 людей, у Чернігові – 14, що значно більше, аніж торік.

На сайті Чернігівської міськради петиція «Стоп смертям на «Золотому березі» зібрала за три дні 550 підписів (для розгляду потрібно 250). Одна із авторів петиції Вікторія Александрова пропонувала збільшити кількість команд рятувальників, подовжити їх роботу з 6-ї ранку до 22-ї вечора, і забезпечити постійне чергування карети швидкої допомоги із можливостями реанімації.