этот материал доступен на русском

Вчені навчилися підробляти ріг носорога, щоб врятувати цих тварин від браконьєрів

14:51, 09 листопада 2019
Екологія
597 0
Носоріг \ REUTERS

Вчені розробили технологію виробництва штучного рогу носорога. Вони сподіваються, що ця технологія обвалить чорний ринок справжніх носорогових рогів і дозволить врятувати безліч тварин від винищення.

Читайте такожМаленького чорного носорога показали у китайському зооцентрі (відео)

Дослідники Оксфордського університету і Університету Фудана в Шанхаї придумали, як робити штучний ріг носорога з дешевого кінського волосся, передає Бі-бі-сі. Високий попит на роги носорога, як вважають, мотивує браконьєрів і ставить під загрозу виживання виду.

За задумом вчених, масове виробництво підроблених рогів створить сум'яття на чорному ринку цього товару.

Однак зоозахисники зі скепсисом дивляться на цю ідею, вважаючи, що це, всупереч задумам, навпаки пожвавить ринок носорогових рогів і призведе до ще більш інтенсивного винищення рідкісних тварин.

Ріг носорога вважається афродизіаком в традиційній китайській медицині, і тому попит на нього не знижується, навіть незважаючи на те, що китайською владою вжиті заходи щодо запобігання нелегальній торгівлі.

Інший традиційний ринок цього екзотичного товару - В'єтнам, де ним намагаються лікувати різні недуги: похмілля, інфекційні захворювання і навіть рак. Ціна одного кілограма на чорному ринку може становити десятки тисяч доларів.

Вчені запропонували завалитиринок рогу носорога підробленим товаром, обвалити ціни і зробити його непривабливим в очах браконьєрів.

За словами дослідників, тканина рогу носорга відрізняється від рогу інших тварин. На відміну від рогів, наприклад, корови, у носорога ріг складається з тонких пучків волокон, схожих на волосся, склеєних секреціями. Тому виготовити його імітацію з волосся буде нескладно. Команда вчених з Оксфорда і Шанхаю розробила спосіб стиснення волосся і подальшої його склейки, готовий виріб буде неможливо відрізнити від справжнього рогу.

Однак представники благодійної організації Save the Rhino International називають це поганою ідеєю. За словами заступника директора цієї організації Джона Тейлора, спроби наповнити ринок підробками можуть призвести до того, що ринок буде зростати, попит - збільшуватися, і справжніх носорогів будуть вбивати ще більше.

Згідно зі статистикою, яку наводить Save the Rhino International, масштаби винищення носорогів в Африці значно збільшилися за останні десять років.

Спочатку браконьєри орудували в Зімбабве, а пізніше переключили увагу на носорогів в ПАР: в цій африканській країні водиться 80% всіх носорогів у світі.

Пік знищення тварин припав на 2014-2015 роки. Влада Південної Африки почала активну боротьбу з браконьєрами, і це призвело до того, що темпи винищення носорогів трохи знизилися. За останні роки кількість тварин на континенті навіть зростає, але припиняти боротьбу з браконьєрами не можна, вважають активісти. "Немає ніякої альтернативи тому, щоб боротися з браконьєрством, з одного боку, і скорочувати попит - з іншого", - говорить Джон Тейлор.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter