Дніпро забруднене / фото УНІАН

За словами юристів, екорейдерам в Україні може "світити" в'язниця, їх можуть притягнути до відповідальності. Про це свідчать попередні успішні кейси в таких справах.

Про це йдеться в сюжеті "5 каналу".

Як розповів Іван Проданик, партнер адвокатського об'єднання "Екобезпека", було зареєстроване кримінальне провадження за ст. 206 – перешкоджання господарській діяльності - і велося документування усієї злочинної групи.

"Через півтора року були затримані особи, сім осіб. Організаторам і їм було повідомлено про підозру, на даний час слідство триває", – зазначив він.

Читайте такожЕксперти розповіли, як відрізнити професійних екологів від екотерористівЕксперти наголошують, що боротьба з екорейдерством в Україні дуже важлива, адже поряд з порожніми обіцянками "губляться" реальні екологічні проблеми: вирубка лісів, деградація земельних ресурсів, глобальне забруднення Дніпра. Остання проблема - особливо гостра, адже від неї залежить стан водопостачання.

"Теоретично вже ніхто в Україні не п’є воду з відкритих джерел водопостачання. Ми всі купуємо з вами ту саму воду водопровідну, яку очищують додатковим обладнанням – це ж величезний пул проблеми", – каже експерт водного комітету ПАЕУ Мар'яна Гінзула.