ТСН.Тиждень провів масштабний експеримент в рамках проекту «Стоп Фальсифікат» і, слідом за вершковим маслом, перевірив український мед.
Проблема фальшивого меду – світова, адже мед входить у ТОП-3 продуктів світу, які підробляють найчастіше. Україна ж тримає лідерські позиції з експорту цього солодкого продукту у світі – входить у ТОП-5 експортерів меду.
Читайте такожУкраїна зможе експортувати ріпаковий шрот та мед до Китаю
«На експорт йде найкраще. Продаємо іноземцям чистий продукт, а собі часто лишаємо фальсифікат», - розповіла кореспондент ТСН.Тиждень Наталія Ярмола.
Тож ТСН.Тиждень провів масштабний експеримент в рамках проекту «Стоп Фальсифікат» і виявив, скільки чистого меду споживають українці.
Проект стартував 10 лютого. Експерти – національний консультант ФАО Анна Бурка, голова ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» Владислава Миронова та її заступниця Ольга Котехова, а також колишня в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева - роз’їхалися по Україні та відібрали мед для досліджень.
«Після цього відібрані зразки відправили до лабораторій у Львові, Києві та місті Бремен (Німеччина). В останній розроблена унікальна методика дослідження меду на уміст цукрових сиропів», - розповіла Наталія Ярмола.
У неділю, 22 березня, о 19-30 ТСН.Тиждень оприлюднить результати експертизи і розповість, хто з виробників меду вдається до обману, як саме натуральний мед перетворюється на фальсифікат і скільки підробок насправді споживають українці.
Як повідомляв УНІАН, Україна за підсумками 2019 року збільшила експорт меду на 12,7% – до 55,6 тисячі тонн, при загальному виробництві близько 110 тисяч тонн.