Нафтогаз тсягне з Росії компенсацію / фото ua.depositphotos.com

НАК "Нафтогаз України" та ще п’ять компаній Групи прагнуть примусово стягнути з Росії компенсацію за втрачені активи в Криму. З цією метою подано клопотання до Окружного суду США Округу Колумбія, щоб підтвердити рішення Арбітражного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі.

Як повідомляють в компанії, рішення зобов’язало Росію сплатити 5 млрд дол. (включно з відсотками) компенсації за збитки та втрачене майно "Нафтогазу" в Криму.

Зазначається, що відповідно до Нью-Йоркської конвенції 1958 року, "Нафтогаз" має право розпочати процес визнання та допуску до примусового виконання рішення на території тих держав, де знаходяться активи Російської федерації. 

Відео дня

"Оскільки Росія добровільно не сплатила "Нафтогазу" кошти, передбачені рішенням арбітражу, ми маємо намір використати всі доступні механізми для стягнення цих коштів. Зараз ми працюємо над цим у Сполучених Штатах та інших цільових юрисдикціях", — цитує прес-служба очільника "Нафтогазу" Олексія Чернишова.

Відповідно до законодавства США, підтвердження арбітражного рішення є обов’язковим, якщо суд не встановить, що існує одна з обмежених підстав для відмови або відстрочки визнання чи виконання арбітражного рішення, викладених у Нью-Йоркській конвенції.

При цьому відсотки, передбачені за несплату коштів відповідно до арбітражного рішення, продовжують нараховуватись до повної виплати компенсації за рішенням суду.

Справа втрачених активів в Криму

Як повідомляв УНІАН, в квітні Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов'язав Росію сплатити 5 млрд дол. компенсації "Нафтогазу" за збитки, завдані захопленням активів компанії в 2014 році в Криму. Це найбільша сума, присуджена міжнародним арбітражним трибуналом як компенсація за експропріацію Росією активів у Криму.

Навесні 2014 року в результаті анексії Криму дочірня компанія "Нафтогазу" - "Чорноморнафтогаз" втратила основні активи (бурові платформи "Петро Годованець" і "Україна"), а також доступ до родовищ природного газу на шельфі Чорного моря.

15 вересня 2017 року в "Нафтогазі" повідомили, що подали позов до Росії з вимогою відшкодувати 5 млрд дол. збитків через анексію півострова.

Вас також можуть зацікавити новини: