Ілюстрація REUTERS

У Польщі на чверть зменшилася кількість запрошень на роботу для українців. Про це повідомляє Польське радіо з посиланням на відповідний звіт Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі.

Читайте такожБез пенсій, субсидій і гарантій: що загрожує трудовим мігрантам з України

На думку експерта соціальної кампанії "Партнерство та працевлаштування", голови комітету з питань міграції та працевлаштування Польсько-української господарської палати Павла Кулаги, головними причинами скорочення кількості запрошень на роботу для українців є зміна трудового законодавства, запровадження безвізового режиму з Україною та відтік сезонних працівників з України далі на захід.

"Я б виділив три основні причини тенденції скорочення кількості зареєстрованих у Польщі заявок на працевлаштування громадян України. По-перше, це зміни відповідного законодавства, згідно з яким, з 1 січня 2018 заявки на працевлаштування іноземців стали платними. В рамках цих змін також були вжиті заходи з припинення торгівлі фіктивними заявками. По-друге, в I половині 2017 року ще не діяв безвізовий режим з Україною – незважаючи на те, що заявка роботодавця все ще необхідна для легального працевлаштування в Польщі на підставі біометричного паспорта, можливість вільного перебування в Шенгенській зоні також сприяє незаконному працевлаштуванню без необхідних документів, в основному в інших країнах ЄС. По-третє, Польща втратила свою популярність як місце сезонних робіт, у першій половині 2018 року українці все частіше вибирали, наприклад, Чехію, Угорщину, балтійські та скандинавські країни, а також Ізраїль", - зазначив експерт.

Згідно з рапортом Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, у першій половині 2018 року було зареєстровано 692 466 заявок на працевлаштування громадян України. Це на 212 388 менше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram