этот материал доступен на русском

Майже 75% українців підтримують боротьбу зі схемами ухилення від податків – опитування

14:59, 12 листопада 2019
Фінанси
339 0
Українці підтримують боротьби з ухиленням від податків / фото НАБУ

Майже 75% українців підтримують ухвалення законодавства, яке боротиметься зі схемами, що використовує великий бізнес для виведення коштів за кордон та ухилення від податків.

Про це свідчать передані агентству УНІАН результати опитування, проведеного соціологічною групою “Рейтинг” з 22 по 30 жовтня.

Читайте такожБільшість українців готові підтримати на референдумі мораторій на продаж землі – опитування

38% опитаних заявили, що хотіли б зайнятися власною справою, у 10% вже є власний бізнес, однак половина респондентів не висловили бажання займатися підприємництвом.

Серед останніх владних ініціатив з урегулювання бізнесу найбільшою підтримкою користується ухвалення законодавства, яке боротиметься зі схемами, які використовує великий бізнес для виведення грошей за кордон і ухилення від податків (74%). Крім того, дві третини опитаних підтримують запровадження повернення частини коштів покупцю (кешбек) у випадку, якщо продавець не видав фіскальний чек на товар, а також створення мобільного додатку, який дозволить сплачувати всі податки у смартфоні.

За даними опитування, більше половини респондентів підтримують ініціативи з розширення сфери застосування касових апаратів (PPO), запровадження великих штрафів для бізнесу, якщо товар буде продаватися без чеку, і можливість отримувати електронний чек замість паперового.

Близько 40% респондентів виступають за ліквідацію податкової міліції та створення Бюро фінансових розслідувань, запровадження одноразового декларування (за ставкою 9-10%) громадянами наявного у них майна та коштів, з якого не сплачено податки, а також введення окремого податку для підприємців у галузі комп’ютерних технологій.

“При цьому слід зазначити, що серед тих, хто веде свій бізнес або хоче мати власну справу, швидше не підтримуються, ніж підтримуються ініціативи щодо повернення частини коштів покупцю (кешбек) або ж запровадження штрафів за невидачу чеку та розширення сфери застосування касових апаратів”, - наголошують соціологи.

Половина опитаних вважають, що розширення застосування касових апаратів (PPO) – це скоріше наведення порядку у сфері сплати податків, водночас 38% вважають такий крок влади швидше утисками малого підприємництва. Таке твердження користується значною підтримкою серед тих, хто вже має власну справу.

*** Опитування проводила соціологічна група “Рейтинг” з 22 по 30 жовтня серед 2 тис. респондентів з населення України від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження - не більше 2,2%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter