Кабміну дозволили не платити за зовнішнім держборгом / колаж УНІАН, фото УНІАН

У четвер, 18 липня, Верховна Рада ухвалила одразу в двох читаннях законопроект №11396 про внесення змін в прикінцеві та перехідні положення Бюджетного кодексу України. Зміни стосуються реструктуризації держборгу. Про це в Telegram повідомив заступник голови комітету ВР з питань фінансів податкової та митної політики Ярослав Железняк.

"Рада ухвалила одразу в двох читаннях №11396 законопроект щодо реструктуризації боргу. "За" в цілому – 231. Він дає право Кабміну призупиняти виплати за зовнішнім державним боргом до 1 жовтня 2024 року", – зазначив нардеп.

За його словами, також уряду дозволено взяти державний борг у "Автодору" ($700 млн+відсотки). Самостійно реструктуризацію Агентство відновлення (колишній "Автодор") не зможе зробити.

Відео дня

Голова бюджетного комітету Роксолана Підласа пояснила, що схоже технічне рішення було вже використане в 2015 році. Теперішній проект закону фактично дозволяє уряду призупинити виплати за держборгом, якщо офіційна домовленість щодо реструктуризації не буде досягнута до 10 серпня, коли наступить термін купонних виплат по одному з випусків державних єврооблігацій з погашенням в 2026 році.

Нардепка підкреслила, що вказаний законопроект є важливим елементом реструктуризації, яка дозволить заощадити на платежах з обслуговування та погашення суверенних єврооблігацій понад 10 млрд дол. США до кінця 2027 року.

"Якщо домовитись не вийде, мова йтиме про оголошення суто технічного мораторію на перші платежі, який дозволить виграти час для переговорів та оформлення домовленостей", – пояснюють експерти.

Варто зазначити, що ухвалений парламентом законопроект ще має підписати президент. Він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Держборг та загроза дефолту для України

Раніше УНІАН писав, що з 1 серпня для України закінчується призупинення виплат за боргами, тому важливо з кредиторами домовитися про реструктуризацію. Вона дозволить у найближчі декілька років або взагалі нічого не виплачувати приватним кредиторам, або звести обсяги таких платежів до мінімуму, щоб не ставити під загрозу фінансування оборони.

Перший раунд переговорів в червні не приніс угоди після того, як Україна просила кредиторів погодитися на більші втрати. Другий раунд переговорів розпочався в середині липня.

Вас також можуть зацікавити новини: