За це проголосували 288 депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів / фото УНІАН

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України) (№1233), який, зокрема, передбачає зменшення штрафів за порушення роботодавцями норм трудового законодавства.

Читайте такожУкраїна відмовиться від радянських Житлового і Трудового кодексів

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 288 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Відео дня

Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, його метою є зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства і зупинку процесу ліквідації малого та середнього бізнесу в Україні у зв'язку з застосуванням "руйнівних за своїм розміром штрафних санкцій".

Законопроектом до статті 265 Кодексу законів про працю України пропонується встановити, що юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлене на підприємстві, і виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків, - вчинені вперше тягнуть за собою письмове попередження (у чинній статті - штраф в 30-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення).

При цьому штрафні санкції за таке правопорушення, вчинене повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, встановлюються у 4-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.

Розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій і пільг працівників, залучених до виконання обов'язків за законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зменшується до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (зараз в обох випадках встановлено 10-кратний розмір).

Також зменшується розмір штрафу за недопуск до перевірки щодо допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків. Зокрема, розмір такого штрафу пропонується встановити у восьмикратному розмірі (на даний час - 100-кратний) мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

За всіма іншими порушеннями вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватися письмове попередження. Якщо протягом 12 календарних місяців після дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинене повторно, до роботодавця застосовуватися штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.