
Голова Національного банку України Андрій Пишний пояснив позицію регулятора щодо криптовалют. Він зазначив, що єдиним законним засобом платежу є гривня.
"Криптовалюту ми не розглядаємо як законний засіб платежу. Чи працюємо ми над цим викликом? Так, працюємо", - заявив Пишний інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Водночас він зазначив, що вивчається досвід щодо врегулювання ринку віртуальних активів. За його словами, після введення ліміту в розмірі 150 тисяч на місяць недобросовісні особи активніше використовуватимуть криптоактиви у своїй незаконній діяльності.
"Я розумію, що це вимагає від нас і від інших стейкхолдерів відповідної реакції. Зокрема, з нашого боку ми посилили регуляції щодо фактів безліцензійної діяльності, яка часто пов'язана з функціонуванням саме ринку віртуальних активів", - підсумував Пишний.
Криптовалюта в Україні - останні новини
У квітні 2023 року Європейський парламент підтримав перший перелік правил Євросоюзу з регулювання ринків криптоактивів MiCA.
Згідно з ухваленими правилами, фірми, що виробляють і торгують криптоактивами, повинні мати ліцензію Національного регулювального органу. Регламент MiCA передбачає захист інвесторів і споживачів у країнах ЄС, а також підтримку стабільності та прозорості в криптоіндустрії.
17 квітня перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що Україна планує ухвалити європейські норми з регулювання ринків криптоактивів для захисту споживачів.