этот материал доступен на русском

Нововведення для будівельників: централізований розрахунок кошторисної зарплати скасовано

18:25, 10 вересня 2018
Нерухомість
2071 0
Централізований розрахунок кошторисної зарплати в будівництві скасовано / фото УНІАН

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України вніс зміни в порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об'єктів, згідно з яким скасовується регулювання розміру кошторисної заробітної плати в будівництві та спрощується процедура складання кошторисної документації.

Читайте такожМінрегіон оголосив про запуск «будівельної амністії»

Про це на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

"З минулого року ми неодноразово обговорювали можливість скасування практики централізованого розрахунку фіксованого кошторисної заробітної плати та спрощення процедури розрахунку кошторисної документації в рамках децентралізації. І ми це зробили. Такі зміни дозволять визначати справедливу ринкову оплату праці для будівельників, будуть сприяти поліпшенню інвестиційного клімату та дерегуляції в області", - написав він.

Відповідно до змін, розмір кошторисної заробітної плати на стадії розробки проектної документації визначається замовником (інвестором) самостійно, випливаючи із статистичних даних по середньомісячної заробітної плати штатних працівників у будівництві та прогнозного індексу споживчих цін.

"При складанні ціни пропозиції учасника (підрядника) конкурсних торгів (договірної ціни) розмір кошторисної заробітної плати визначається учасником, виходячи із середньомісячної заробітної плати одного працівника в режимі повної зайнятості, яку учасник планує отримувати на об'єкті будівництва, з урахуванням системи оплати праці, встановленої на підприємстві у відповідності з Законом України "Про оплату праці", - написав Парцхаладзе.

Як додав заступник міністра, при взаєморозрахунках за обсяги виконаних будівельних робіт розмір кошторисної заробітної плати визначається виходячи з розміру, передбаченого в договірною ціною, погодженою із замовником.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці травня Парцхаладзе заявив, що Мінрегіон планує скасувати регулювання розміру кошторисної заробітної плати в будівництві та спростити процедуру складання кошторисної документації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter