Кокпіт лайнера Boeing 737 MAX 8 / REUTERS

Понад 400 пілотів подали позов проти Boeing, звинувачуючи компанію в приховуванні недоліків конструкції моделі літака 737 MAX.

Про це повідомляє австралійський телеканал ABC з посиланням на матеріали суду.

Позивачі звинувачують корпорацію у "безпрецедентній спробі приховати відомі недоліки 737 MAX, які передбачувано призвели до двох катастроф літаків і невдовзі заборони польотів літаків по всьому світу".

Відео дня

Пілоти, допущені до польотів на 737 MAX, заявили, що зазнали економічного й морального збитку в результаті припинення польотів. Вони вимагають відшкодувати їм збитки на суму в "мільйони доларів", зазначає телеканал.

Позивачі стверджують, що корпорація не інформувала їх належним чином про нову систему MCAS, яку пов'язали з двома катастрофами, нібито щоб не проводити необхідні додаткові тренування.

Позов почнуть розглядати в суді Чикаго 21 жовтня. У Boeing подачу позову не прокоментували.

Читайте такожВеликий авіахолдинг придбає 200 літаків Boeing 737 MAX, польоти яких наразі заборонені

Як повідомляв УНІАН, у катастрофі Boeing 737 Max Ethiopian Airlines 10 березня 2019 року загинули 157 осіб. Літак розбився через шість хвилин після зльоту. У листопаді 2018 року літак цієї моделі авіакомпанії Lion Air впав у Індонезії через 11 хвилин після зльоту, загинуло 189 осіб.

Попередньо встановлено, що в обох випадках пілоти по кілька хвилин намагалися вирівняти літаки, що втратили управління. За словами деяких адвокатів, це дає підставу припустити, що пасажири знали, що загинуть. Юристи висловили думку, що компанія спробує врегулювати претензії до суду.

В обох катастрофах помилкові сигнали датчика кута атаки приводили до автоматичного включення системи захисту від звалювання, яка опускає ніс літака, намагаючись його вирівняти. Відключити цю систему пілоти не змогли. За даними The Wall Street Journal, в Boeing знали про нестикування в програмному забезпеченні за рік до катастрофи в Індонезії, але розраховували усунути збій при плановому оновленні всього софту.

У середині травня цього року в американської аерокосмічної компанії Boeing заявили про повне оновлення програмного забезпечення літаків 737 MAX і переконують в безпеці своїх літаків.