У що пограти в травні 2024 року: 6 ігор, які не варто пропускати / фото Sony

Квітень став не найкращим місяцем для ігор. Більшу частину місяця було затишшя, що, втім, дало змогу геймерам повернутися до старих релізів і надолужити згаяне. А ось у травні 2024-го нових релізів, здається, буде не менше, ніж у попередні місяці року.

Найближчими тижнями на нас чекає продовження Hellblade, оновлена версія інді-класики, амбітне повернення космічної стратегії, а один із найкращих ексклюзивів PlayStation нарешті загляне на ПК.

V Rising

 • Дата виходу: 8 травня
 • Платформи: ПК

Про що: гра в жанрі симулятора виживання про вампірів у готичному сетинґу та камерою з видом зверху. "Уникайте світла вдень, переслідуйте здобич уночі та поступово набирайте достатньо сили, щоб створити власну армію темряви", - свідчить опис.

Чому чекаємо: здавалося б, ера невичерпних "виживачів" давно минула, але тут нам пропонують перевтілитись у Дракулу, та ще й не тільки поодинці, а й в онлайні. Ті, хто оцінив гру у ранньому доступі, залишилися задоволені: у Steam у гри 89% позитивних відгуків.

Homeworld 3

 • Дата виходу: 13 травня
 • Платформи: ПК

Про що: через більше ніж 20 років очікувань нова частина масштабної космічної стратегії нарешті підбирається до релізу. Крім одиночної кампанії автори підготували традиційний PvP і кооперативний режим "Військові ігри".

Чому чекаємо: амбітне повернення знаменитої серії космічних RTS. Ті, хто пограв у демо, залишилися задоволені: величезні флотилії перестрілюються одна з одною, влаштовують засідки, баражують біля планет і лавірують повз астероїди. Плюс, графічно гра має приголомшливий вигляд.

The Rogue Prince of Persia

 • Дата виходу: 14 травня
 • Платформи: ПК (ранній доступ)

Про що: 2D-платформер зі швидкою боївкою, пастками, безліччю супротивників і потаємних місць. Тільки цього разу за всесвітом "Принца Персії".

Чому чекаємо: це гра від творців Dead Cells – гібрида "метроідванії" і "рогалика", який всупереч низькому бюджету став величезним хітом. Їхній новий проєкт націлений на ширшу аудиторію, а підтримувати оновленнями його обіцяють роками.

Braid: Anniversary Edition

 • Дата виходу: 14 травня
 • Платформи: ПК, PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Switch.

Про що: оновлена версія однієї з головних інді-ігор. Її полюбили за глибокий сюжет, інноваційне й донині поєднання платформінгових секцій і головоломок, розв'язання яких зав'язане на управлінні часом, а також за візуальний стиль і музику.

Чому чекаємо: окрім покращеної графіки і анімацій, нового саундтреку та коментарів розробників, у ювілейному виданні на нас чекає цілий новий світ зі свіжими головоломками.

Ghost of Tsushima: Director's Cut

 • Дата виходу: 16 травня
 • Платформи: ПК

Про що: пригодницький екшен у відкритому світі, що розповідає епічну історію вторгнення монгольської імперії на острів Цусіма. Головний герой, самурай, на ім'я Дзін Сакай, вирішує порушити свій кодекс і боротися з ворогами методами сінобі, часто нападаючи з тіні.

Чому чекаємо: рідкісна гра про феодальну Японію. Автори надихалися фільмами Акіри Куросави і легендами про самураїв, і видно, що вклали в проєкт свою душу.

Senua's Saga: Hellblade II

 • Дата виходу: 21 травня

 • Платформи: ПК, Xbox Series S/X

Про що: продовження екшену Hellblade 2017 року, в якому головна героїня, Сенуа, повертається в брутальну історію про виживання на міфічному і жорстокому острові Вікінга.

Чому чекаємо: наступна амбітна гра Xbox створювалася роками, і, схоже, очікування того варте. Ранні враження ЗМІ тільки підігрівають атмосферу очікування. Водночас в українських геймерів буде додаткова мотивація випробувати гру – вона отримає офіційну українську локалізацію.

Вас також можуть зацікавити новини: