Найкращі портативні консолі у 2024 році: 5 моделей для заміни ПК / фото Retro Dodo

Якщо ще зовсім недавно портативні консолі були нішевою розвагою, то зараз геймінг на компактних девайсах популярний як ніколи. Грати іноді хочеться не тільки вдома, сидячи за ПК або перед екраном ТБ з підключеною ігровою приставкою.

Видання TechRadar назвало п'ять найкращих портативних ігрових приставок, які можна придбати прямо зараз. Серед них є як ті, що призначені для завзятих ретро-геймерів, так і продуктивні пристрої в компактному габариті.

  • Nintendo Switch OLED. Це найкраща портативна консоль на поточний момент з найбільшою кількістю ексклюзивів і чудовим OLED-екраном. А ще у цієї консолі вражаючі динаміки і чудова автономність. Не кажучи вже про те, що її можна використовувати і як стаціонарну систему.
  • Nintendo Switch Lite. Дешевше і менше, ніж Nintendo Switch з OLED. Ви втрачаєте можливість грати на телевізорі, але навряд чи це стане серйозною проблемою, якщо ваше головне завдання – компактність. У плані "начинки" вона нічим не поступається "великим" моделям Switch.

Відео дня
Switch OLED vs Switch Lite
  • Steam Deck. Найкращий вибір для ПК-геймерів. Сумісний з величезною частиною вашої наявної бібліотеки Steam, це ідеальний спосіб узяти з собою ваші улюблені ігри. Зараз навіть топова версія Steam Deck OLED коштує дешевше, ніж ігровий ноутбук з аналогічними характеристиками.

Steam Deck
  • Super Pocket. За рекомендованої ціни в $60, це не тільки найдешевша модель у списку, а й, безумовно, найкращий вибір для ретро-геймерів. Цей кишеньковий портативний комп'ютер має симпатичний дизайн у стилі GameBoy, велику бібліотеку вбудованих ігор і навіть може відтворювати картриджі Evercade.

Super Pocket
  • PlayStation Portal. Це найкращий гаджет на поточний момент для стримінгу ігор з PlayStation 5. Але він підійде лише тим, у кого вже є PS5.

PlayStation Portal

Нагадаємо, нещодавно Nintendo офіційно підтвердила факт розробки наступника Switch. Наступна консоль компанії буде анонсована до березня 2025 року, а вийде вона, найімовірніше, наступної осені.

З чуток, свою портативну консоль готує і Microsoft. Сьогодні на ринку спостерігається бум портативних ігрових ПК, і компанія не хоче відставати від трендів. Тим паче, Sony навряд чи випустить нову портативку, а Steam Deck 2 доведеться чекати щонайменше кілька років.

Вас також можуть зацікавити новини: