Сон без одягу допомагає зміцнити відносини / фото ua.depositphotos.com

Практично кожного з нас з дитинства привчали спати в одязі – піжамах, нічних сорочках або хоча б в спідній білизні. Тому багато хто навіть в дорослому віці не може змусити себе лягти в ліжко роздягнутим.

Читайте такожЛікар пояснила, чому перед сном потрібно пити зелений чай

Проте медики все частіше рекомендують все-таки відмовитися від "постільного" одягу – так і тіло більше відпочиває, і сон міцніше, пише MedOboz

Пропонуємо кілька фактів, які доведуть, що спати "в чому мама народила" набагато корисніше для організму, чим переконають вас відмовитися від звички одягатися до сну.

Поліпшується якість сну

Під час сну в одязі температура тіла дещо підвищується (додатковий прошарок тканини працює як термозберігаюча капсула), через що сон стає більш чутливим. Відпочинок же без будь-яких "нарядів" допомагає організму "охолонути" і більше зануритися в обійми Морфея, давши тілу тим самим можливість максимально розслабитися і відновитися після попереднього дня.

Зникає зайва вага

Як вже говорилося, коли ви спите без одягу, температура тіла знижується. А це стимулює вироблення в організмі коричневого жиру: цей здоровий жир витрачає величезну кількість калорій, оскільки генерує тепло для процесу терморегуляції.

Більш того, згідно з результатами деяких досліджень, високий рівень коричневого жиру також пов'язаний з поліпшенням контролю глюкози в крові і чутливістю до інсуліну, а також з більш швидким метаболізмом в стані спокою.

Підвищується лібідо і зміцнюються стосунки

Сон голяка сприяє покращенню стосунків між статевими партнерами. Так, він збільшує прямий контакт тіл, що призводить до посилення збудження і спонукає до близькості. Це своєю чергою підвищує в організмі кожного з партнерів рівня окситоцину ("гормону кохання"), який зміцнює і емоційний зв'язок пари.

Поліпшується репродуктивне здоров'я

Відсутність одягу під час сну допоможе покращити репродуктивну функцію чоловіка. Так, зниження температури тіла сприяє виробленню більш якісної сперми, що підвищує шанси успішного зачаття.

Здоров'я шкіри

У той час, коли ми спимо, в організмі відбувається безліч регенеративних процесів. Зокрема, під час сну продуктує більше гормону росту, який збільшує вироблення колагену.

І оскільки без одягу підвищується якості відпочинку, покращиться і стан шкіри: процеси загоєння запалень і травм прискоряться, а зморшки і пігментація почнуть проявлятися значно пізніше.

Зниження ризику розвитку інфекцій

Як відомо, під одягом (навіть легким нічним) порушується циркуляція повітря, і тим самим на тілі формується сприятливе середовище для розвитку бактерій і грибків. Коли ж ви спите голяка, температура тіла, як уже зазначалося, знижується, зменшується надлишок вологи, що і сприяє запобіганню розвитку різних шкірних захворювань.

Відстрочка старості

Все те ж зниження температури тіла під час сну без одягу допоможе сповільнити процеси старіння. При чому не тільки внаслідок покращеного вироблення колагену.

Річ у тому, що це сприяє і підвищеному утворенню в організмі гормону сну мелатоніну, ще однією функцією якого є захист клітин від руйнування. До того ж повноцінний відпочинок, який забезпечує вам сон без обтяжень одягом, допоможе довше залишатися активним і здоровим.

Сон: новини на тему

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram