Дроздов запевнив, що не давав жодних вказівок керівнику польотів / фото facebook.com/olexiykucher.kh

Голова Харківської ОДА Олексій Кучер заявив, що літак з сином командувача Повітряними силами Збройних сил України Сергія Дроздова отримав пріоритет посадки в той час, як було відомо про несправність борту Ан-26, який згодом розбився.

Про це він заявив в ефірі "Свобода слова" з Савіком Шустером, передає УП.

Читайте також"Чорні ящики" Ан-26, що впав під Харковом, розшифрували

Відео дня

"Ви сказали з приводу свого сина, який знаходився на другому борту (борт, який приземлився першим – ред.). Це те, про що я говорю, що пріоритет посадки був даний другому борту, який був справний. Ви це підтвердили, я собі ніколи не дозволяв публічно до цієї розмови озвучувати цю історію, хоча я знав про все. При цьому було відомо на момент посадки першого борту, що другий несправний", - запевнив Олексій Кучер.

У відповідь Дроздов звинуватив Кучера в некомпетентності і попросив не робити поспішних висновків. Він також запевнив, що не давав жодних вказівок керівнику польотів.

"Як усі батьки, коли я отримав інформацію, що літак розбився, протягом 20 хвилин я був в такому ж стані. Я б попросив, якщо людина не розбирається в порядку виконання польотів, організації, не робити поспішних висновків. Літак, який знаходився на посадці у віддаленні 4 км і другий, який знаходився на траверзі, і ще повинен пролетіти по прямій близько 6 км, щоб виконати розворот і зайти на посадку, то, будь ласка, порахуйте, розберіться, а потім звинувачуйте керівника польотів. Ніякої вказівки керівнику польотів я не робив", - сказав він.

Читайте такожКурсант, якому пощастило не потрапити на Ан-26, розповів про однокурсників

Авіакатастрофа АН-26 під Харковом: деталі трагедії

  • Ввечері 25 вересня у Харківській області поблизу Чугуєва під час тренувальних польотів зазнав катастрофи військовий літак Ан-26, на борту якого перебували 27 осіб – військові льотчики і курсанти університету Повітряних сил ім. Кожедуба. Вижив лише один курсант.
  • ДБР назвало чотири версії катастрофи літака. Серед них – технічна несправність агрегатів літака, неналежне виконання обов'язків членами екіпажу, неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами, та неналежне технічне обслуговування літака.
  • Члени сімей загиблих військовослужбовців внаслідок катастрофи Ан-26 отримають по 1 млн 576 тис. грн допомоги.
  • У Харкові, 29 вересня, відбулась церемонія прощання з курсантом Віталієм Вільховим, який від отриманих в авіакатастрофі травм помер у лікарні.
  • Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер заявляв, що експертиза ДНК тіл загиблих військових льотчиків і курсантів триватиме близько 2-3 тижнів.