
Президент України Володимир Зеленський заявив про неприпустимість монополізації телевізійного простору України людьми з проросійськими поглядами.
Як передає прес-служба глави держави, про це Зеленський заявив у Борисполі, відповідаючи на запитання про телеканал NewsOne, який нещодавно мав намір провести телеміст з одним із російських каналів.
«Під час війни будь-які люди, у яких не проукраїнське бачення, не можуть монополізувати український канал. Ми повинні з цим розбиратися», – сказав Зеленський.
Президент наголосив, що це питання буде врегульоване на законодавчому рівні після обрання нового складу Верховної Ради.
«Жодних інформаційних монополій у нас не буде», – підкреслив глава держави.
«Таким людям, як пан Медведчук, не дамо монополізувати наше українське телебачення», – додав Зеленський.
Як повідомляв УНІАН, на 12 липня був анонсований телеміст між російським пропагандистськім телеканалом «Росія» та українським NewsOne.
8 липня в.о. голови СБУ Іван Баканов запропонував президенту скликати засідання РНБО для запровадження санкцій проти юридичних осіб, що мовлять під логотипами "112 Україна" і NewsOne.
Після цього телеканал NewsOne повідомив про скасування анонсованого телемосту.
Генпрокурор Луценко повідомив, що ГПУ відкрила кримінальне провадження про замах на скоєння державної зради у зв’язку з намірами телеканалу NewsOne провести телеміст з російським телеканалом. Також Луценко заявив, що один з бенефіціарів NewsOne є співвласником російського ПАТ "Промсвязьбанк", через який фінансуються оборонні замовлення Росії.
В РНБО відбулася нарада з питань забезпечення інформаційної безпеки. За підсумками наради було дано ряд доручень, зокрема, СБУ та Нацполіції щодо "забезпечення національної інформаційної безпеки з неухильним дотриманням свободи слова".