Марківа засудили за начебто вбивство фотооператорів на Донбасі / фото Арсен Аваков, Facebook

Україна проводить дипломатичну роботу у справі засудженого італійським судом до 24 років позбавлення волі бійця Національної гвардії України Віталія Марківа.

Як повідомили УНІАН у прес-службі президента України, про це під час брифінгу заявив заступник керівника Офісу президента України Вадим Пристайко.

Читайте такожПосол в Італії назвав процес над нацгвардійцем Марківим результатом спецоперації Кремля

Відео дня

«Судові справи – доволі чутлива річ. Ми не хочемо давати зброю тим, хто скаже, що офіційна влада України втручається й тисне. Для цього існує консул, який має право виступати від імені Української держави в суді. Всі інші механізми теж використовуються», – зазначив Пристайко.

«Держава Україна допомагає у цій судовій справі. Роботу ведуть не тільки адвокати. «За лаштунками» ведеться дипломатична робота. Італійській владі, хоч вона офіційно не залучена, багато разів пояснювали, що ми не допустимо такого поводження з нашими людьми. Більш того, ця справа стає політичною», – наголосив Пристайко.

Заступник керівника Офісу президента України зазначив, що у цій справі є специфічні моменти, які впливають на рішення суду. Зокрема, це італійське громадянство Марківа.

«Ми працюємо, про цю ситуацію відомо президенту, скоординовані дії з Міністерством закордонних справ та з іншими відомствами», – сказав він.

Як повідомляв УНІАН, заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії імені Кульчицького старшого сержанта Марківа затримали 30 червня 2017 року в Італії за підозрою у вбивстві фоторепортера, громадянина Італії Андреа Роккеллі та його російського партнера Андрія Миронова під Слов'янськом 24 травня 2014 року.

За даними українського слідства, загибель двох журналістів сталася внаслідок артобстрілу з боку російсько-терористичних військ. У Нацгвардії наголосили, що у 2014 році в батальйоні імені Кульчицького в наявності не було жодного міномета.

12 липня 2019 року Марківа в Італії засудили до 24 років ув'язнення, тоді як італійський прокурор Андреа Дзанончеллі вимагав 17 років. Рішення суд оголосив без мотивувальної частини. Також Марківа зобов'язали виплатити компенсацію родині загиблого.

13 липня адвокат нацгвардійця Рафаеле Дела Валле заявив, що рішення за апеляцією на вирок Марківу можуть ухвалити наступного року.

Президент України Володимир Зеленський доручив керівництву МЗС та Генпрокуратури терміново зайнятися питанням повернення Марківа на батьківщину.