Сергій Лавров / REUTERS

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вперше порівняв окупований Донбас з Придністров'ям, а Мінські угоди - з документом про федералізацію.

Про це він сказав в інтерв'ю російській газеті "КоммерсантЪ" від 26 вересня.

Зокрема, на запитання, чи полягає позиція Росії щодо врегулювання на Донбасі в тому, що, якщо не буде "особливого статусу", то не буде врегулювання, Лавров сказав: "Позиція Росії дещо ширша. Вона полягає в тому, що є Мінські домовленості".

Відео дня

Він наголосив, що йдеться не лише про "особливий статус".

"Не лише статус. Передбачуване відновлення контролю України над усім цим регіоном за поваги його особливого статусу. Це дуже схоже на Придністров'я, між іншим", - сказав Лавров.

Відповідаючи на запитання, чи не стане Донбас "назавжди" Придністров'ям, де через десятиліття не передбачається врегулювання, Лавров відповів: "Щодо Придністров'я, на відміну від Донбасу, немає документа, який був би аналогічний Мінським домовленостям. Точніше, він був, але не затверджений - "меморандум Козака" (План врегулювання Придністровського конфлікту через федералізацію Молдови, підготовлений в 2003 році тодішнім заступником голови адміністрації президента РФ Дмитром Козаком)".

Читайте такожЛавров заявив про вирішальну роль Зеленського в обміні полоненими

Він наголосив, що позиція Росії не змінилася.

"За Петра Порошенка і ще при Вікторі Ющенку було ухвалено рішення, які героїзують поплічників нацизму - Бандеру, Шухевича. Пам'ятні дати на честь українських Збройних сил замінено на дні народження Шухевича, Бандери, дату створення УПА тощо. На Західній Україні аплодують, святкують ці дати. Їх ніколи не будуть святкувати ні в "ДНР" і "ЛНР", ні в іншій частині Донбасу і південного сходу України", - заявив Лавров.

"Коли така різна країна, невже не розуміють її керівники, що зберегти її можна, винятково виявивши розуміння всіх цих відмінностей?", - задався питанням він.

При цьому на запитання, чи йдеться про федерацію, Лавров сказав, що "це можна по-різному називати".

"Як завгодно називайте. Але ті ж США - це федерація з повноваженнями штатів набагато більш суттєвими, ніж у багатьох інших федераціях. У Швейцарській Конфедерації дуже багато на рівні кантонів вирішується, але це дуже сильна, єдина держава. Не бачу причин, чому Україна має боятися ослаблення своєї ідентичності в разі, якщо вона визнає, що в цій країні живуть дуже різні люди. У Росії так само живуть дуже різні люди. Так, виникають тертя, виникають якісь конфлікти, але в рамках однієї країни з повагою до прав меншин завжди можна домовитися", - вважає він.

Як повідомляв УНІАН, раніше президент України Володимир Зеленський заявив про неприпустимість нав’язування планів з так званої федералізації України та Молдови.