Ілюстрація / REUTERS

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що Україна не буде повторно подавати заявку на отримання Плану дій щодо членства в НАТО і вважає це питання технічним, а не політичним.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він повідомив на спільній прес-конференції з генеральним секретарем Організації Північноатлантичного договору Єнсом Столтенбергом в Одесі.

Читайте такожУкраїна має добиватись надання Плану дій щодо членства у НАТО – заступник глави МЗС

Відео дня

«Україна виходить з того, що заявка на отримання Плану дій щодо членства подана у 2008 році на саміті в Бухаресті залишається чинною. Якщо ми повернемося до першоджерел, а саме до рішення Бухарестського саміту, то ми прочитаємо в ньому, що учасники саміту підтримали заявки України та Грузії, доручили своїм міністрам закордонних справ ухвалювати подальші рішення щодо ПДЧ», - заявив він.

Таким чином, за словами Кулеби, не потрібно подавати якісь додаткові заявки, натомість потрібно зосередитися на реформах, на поглибленні взаємодії з Альянсом і на досягненні взаємосумісності ЗСУ зі збройними силами країн НАТО.

«У Києві ніякі заявки подаватися не будуть, ми переконані, що питання ПДЧ має бути технічним, а не політичним питанням», - наголосив віце-прем’єр.

Як повідомляв УНІАН, 25 жовтня віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, що подана Україною у 2008 році заявка на отримання ПДЧ в НАТО досі є чинною, а тому нову подавати не потрібно.

«Президент Порошенко в квітні, якщо я не помиляюся, підписав указ, в якому, зокрема, визначив, що Україна має подати заявку на План дій щодо членства в НАТО саме в грудні 2019 року», - сказав Кулеба.

Він додав, що це був «суто політичний маневр» під президентські вибори.

При цьому віце-прем'єр нагадав, що Україна вже подала заявку на отримання ПДЧ у 2008 році.

«Бухарестський саміт НАТО її розглянув і підтвердив, що колись Україна стане членом НАТО, але ПДЧ нам не дали. Подавати другу заявку зараз, якщо перша залишається чинною? В НАТО виходять з того, що заявка, подана у 2008 році, залишається чинною. Ми в уряді України також розуміємо, що ця заявка залишається чинною. Тому нову подавати не потрібно», - наголосив Кулеба.

Як відомо, стратегічний курс України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і НАТО передбачено Конституцією.