В Україні не забороняється вивчати мови нацменшин, але кожна дитина має володіти українською - Порошенко

20:52, 18 вересня 2017
Політика
71 0

Президент заявив, що в Україні провели надзвичайно важливу освітню реформу.

Він підкреслив, що влада нікому не забороняє вивчати мови національних меншин / фото УНІАН

Президент Петро Порошенко наголошує, що в Україні не забороняється вивчати мови національних меншин, але кожна дитина має володіти українською. Про це президент сказав під час зустрічі з лідерами української громади та кримськотатарських організацій США сьогодні у Нью-Йорку, коментуючи положення закону про освіту.

Читайте такожПарубій заявляє, що йому ще не надійшов на підпис ухвалений парламентом закон про освіту

«Тиждень тому ми провели надзвичайно важливу освітню реформу. Ми повертаємо в Україну українську школу - це дуже просто. Причому ми нікому не забороняємо вивчати мови національних меншин, але кожна дитина, яка закінчила українську школу, має вільно володіти українською мовою, яку ми маємо захистити в Україні. Цього ніколи не робилося раніше», - заявив він.

Як повідомляв УНІАН, 5 вересня Верховна Рада ухвалила закон «Про освіту», яким передбачено реформування освітньої сфери.

Законом запроваджується 12-річна середня освіта в Україні. Законом визначено, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова – українська.

Також передбачено, що у закладах освіти, відповідно до освітньої програми, можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома та більше мовами - державною мовою, англійською та іншими офіційними мовами Європейського Союзу.

Особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах для здобуття освіти поряд з державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд з державною мовою.

Особам, які належать до корінних народів України, гарантується право на навчання в комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти поряд з державною мовою відповідного корінного народу. Це право реалізується через створення класів (груп) з навчанням мовою цього народу поряд з державною мовою.

Крім того, у Прикінцевих положеннях закону встановлено, що особи, які належать до корінних народів, національних меншин України і розпочали здобуття загальної середньої освіти до 1 вересня 2018 року, до 1 вересня 2020 року подовжують здобувати таку освіту відповідно до правил, які діють до набрання чинності даним законом з поступовим збільшенням кількості навчальних предметів, що вивчаються українською мовою.

МЗС низки країн висловили стурбованість з приводу норм закону щодо мови навчання представників нацменшин в Україні.

У Міністерстві освіти і науки України запевнили, що мовні положення нового закону про освіту в Україні не порушують Європейську хартію регіональних мов або мов меншин та Рамкову конвенцію про захист національних меншин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter