
Як повідомляє департамент інформаційної політики відомства, МЗС України відзначає, що «ключові елементи резолюції збігаються з пріоритетами нової української влади, передусім у контексті гарантування територіальної цілісності, суверенітету та соборності України, активізації системних реформ за підтримки і сприяння ЄС та якнайшвидшого підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС».
«Сподіваємося, що зафіксована у резолюції чітка позиція Європарламенту щодо перспективи членства України в ЄС відповідно до статті 49 Договору про ЄС буде невдовзі підтримана відповідним рішенням Ради Європейського Союзу»., - говориться в повідомленні.
Читайте такожПутін у розмові з Обамою зобовязався поважати територіальну цілісність України – Керрі
МЗС України також висловив вдячність Європейському Парламенту за рішучу підтримку ініціатив щодо надання Україні як невідкладної, так і довгострокової фінансової підтримки з боку ЄС та інших міжнародних партнерів.
Як повідомляв УНІАН, Європейський парламент ухвалив резолюцію, в якій висловлюється підтримка територіальної цілісності України і міститься нагадування Росії, що вона є одним з гарантів непорушності українських кордонів.
Резолюція, ухвалена під час сесії Європарламенту у Страсбурзі, розроблена усіма політичними групами депутатів. В ній зазначається, що Росія разом зі США та Великою Британією є гарантом існуючих кордонів України згідно з Будапештський меморандуму 1994 року.
Читайте такожПарламент АРК призначив всекримський референдум на 25 травня
"(ЄП) нагадує Російській Федерації, що разом з двома іншими згаданими вище країнами вона взяла зобов'язання утримуватися від економічного тиску, спрямованого на підпорядкування своїм власним інтересам", - йдеться у резолюції.
"(ЄП) закликає усі сторони і треті країни поважати і підтримувати єдність і територіальну цілісність України і закликає всі політичні сили всередині України та міжнародні суб'єкти взяти на себе зобов'язання працювати над територіальною цілісністю та національною єдністю України, беручи до уваги культурний і мовний склад країни та її історію", - наголошується у документі.
Також у резолюції міститься заклик до Росії "зайняти конструктивний підхід з тим, щоб створити для України умови, в яких вона отримає вигоду від двосторонніх відносин з ЄС і Росією".
"(ЄП) наполегливо закликає ЄС і держави-члени вести переговори одним голосом з Росією на підтримку європейських устремлінь України та інших країн Східного партнерства, щоб вони могли вільно вибирати глибину своїх відносин з ЄС", - йдеться в резолюції.
Читайте такожСША закликають поважати суверенітет і цілісність України
Європарламент також заявив, що положення про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі не становлять жодних торговельних проблем для Росії, і що Угода про асоціацію не є перешкодою для добрих відносин України з Росією.
"Нестабільність в спільних околицях ні в інтересах ЄС, ні в інтересах Росії, а політичний, економічний або інший тиск є порушенням Гельсінського заключного акта", - говориться в резолюції.
Крім того, євродепутати закликали український парламент і майбутній уряд поважати права меншин в країні і використання російської та інших мов національних меншин.
"(ЄП) закликає ухвалити нове законодавство відповідно до зобов'язань України в рамках