Єнс Столтенберг / REUTERS

Генеральний секретар Організації північноатлантичного договору (НАТО) Єнс Столтенберг заявляє, що питання блокування Угорщиною засідань комісії Україна - НАТО на вищому рівні досі не врегульовано.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Столтенберг сказав під час онлайн-брифінгу напередодні зустрічі міністрів оборони країн-членів Альянсу, що відбудеться у форматі відеоконференції 17-18 червня.

Читайте також"Змушені вживати заходів": у Кремлі відреагували на набуття Україною статусу партнера НАТО

Відео дня

Зокрема, Столтенберга запитали, чи долучення України до програми розширених можливостей НАТО означає, що Угорщина скасувала вето на проведення зустрічей міністерського рівня в рамках комісії Україна - НАТО.

"Країни-члени НАТО вирішили надати Україні статус партнера розширених можливостей. Україна довела, що є дуже цінним партнером для НАТО", - заявив Столтенберг і додав, що Альянс співпрацює з Україною за багатьма напрямами.

Він додав, що статус партнера розширених можливостей є шляхом для подальшого поглиблення партнерства НАТО і України.

"Щодо питання міністерських зустрічей в рамках комісії Україна-НАТО – це питання ще не вирішено. Тож, ми це питання усе ще вирішуємо, і я сподіваюсь, що ми знайдемо шлях урегулювати його", - заявив Столтенберг.

Як повідомляв УНІАН, 29 травня міністр зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що блокування засідання комісії Україна - НАТО на високому рівні пов’язане з українським освітнім законодавством та з законом про мову.

Угорський міністр зауважив, що між Угорщиною та Україною залишаються суперечливі питання, які стосується освіти і використання мови угорської меншини на території України.

За його словами, протягом червня три спільні комісії України та Угорщини мають узгодити кроки, які вирішать суперечливі питання у відносинах двох країн.

12 червня Альянс визнав Україну учасником партнерства розширених можливостей. Серед іншого, Україна отримає можливість поглибленого і швидкого обміну розвідувальними даними з країнами-членами НАТО, обіймати посади в штаб-квартирі та командних структурах Альянсу, планувати операції НАТО тощо.