Росія тимчасово окупувала український Херсон / фото ua.depositphotos.com

В Офісі президента відреагували на слова радника глави ОП Олексія Арестовича, який, коментуючи швидку окупацію Херсона, пояснив це коротко: "Про*бали".

Заступник керівника ОП Кирило Тимошенко під час візиту до Миколаєва заявив, що сьогодні недоцільно підіймати питання про те, чия провина була в незамінуванні шляхів з Криму. Коментар Тимошенка передають миколаївські ЗМІ.

"Я не можу це коментувати. Я вам чесно кажу, як є. Всі висновки, що, хто і де "проморгав" будемо робити, коли виграємо цю війну. І тоді будемо робити висновки. Хотілося б до всіх звернутися, в тому числі до пана Арестовича. Не треба зараз підіймати питання, Хто, де і в чому винен. Потрібно бути згуртованими й разом іти до перемоги. Як би це не звучало. Це зараз найголовніше. Тому що в деякі моменти здається, що деякі політики, активісти або ще хтось забувають, З чого все починалося кілька місяців тому, - сказав Тимошенко, уточнивши, що останню пропозицію адресував не Олексію Арестовичу.

Відео заяви Арестовича про окупацію Херсона

Окупація Херсона

Нагадаємо, Херсон і більша частина області тривалий час перебувають під російською окупацією. Агресор періодично заявляє про намір провести там "референдум", а також проводить репресії проти мирного населення. Водночас жителі міста і області намагаються протистояти російським військовим, всіляко натякаючи, що їм там не раді.

Раніше міський голова Херсона Ігор Колихаєв, коментуючи швидку окупацію міста, заявив, що з незрозумілих причин заздалегідь був розмінований не тільки Кримський перешийок, а й ряд мостів і Північно-Кримський канал. Окремо він згадав про Антонівський міст, який, на його думку, мав бути підірваний. Через нього, заявляв Колихаєв, ворог перекидав військову техніку РФ з окупованого Криму вглиб Херсонської області.

Після цього в Генштабі ЗСУ відреагували на цю інформацію, запевнивши, що міст через Чонгар був замінований. "Міст був замінований, але нам протистояли переважаючі в 15 разів сили противника. Всі висновки про правомірність прийнятих рішень під час бойових дій будуть зроблені у встановлений законом спосіб після їх завершення", - заявили в ГШ.