Злочевського заарештували заочно / фото УНІАН

Колишньому міністру екології та природних ресурсів часів президентства Віктора Януковича Миколі Злочевському, підозрюваному в організації дачі хабара керівництву антикорупційних органів, обрали заочний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Читайте такожСАП і НАБУ повідомили про підозру екс-міністру екології ЗлочевськомуЯк передає кореспондент УНІАН, про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на спільному з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником брифінгу в Києві.

«По Злочевському, буквально перед прес-конференцією мені доповів прокурор, що суд обрав нашому оцьому фігуранту заочний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Це додаткова інформація до його оголошення у розшук. Там слідство триває», - заявив він.

Відео дня

Холодницький висловив впевненість, що антикорупційні органи закінчать розслідування цієї справи «у рамках строків досудового розслідування» і відзначив, що докази у цій справі зібрані належним чином.

Справа Злочевського: що відомо

  • Як повідомляв УНІАН, 10 серпня на сайті Міністерства внутрішніх справ України з’явилась інформація, що Злочевського оголошено в розшук.
  • 12 червня затримали трьох осіб, які намагалися передати 5 млн доларів хабара керівництву НАБУ та САП за закриття кримінального провадження за підозрою Злочевського, яке восени 2019 року Генпрокуратура передала до НАБУ.
  • На даний час слідство у цій справі зупинено, а Злочевський перебуває в розшуку.
  • Кримінальне провадження щодо спроби підкупу керівників антикорупційних органів зареєстрували 3 червня, тобто від моменту, коли слідству стало відомо про злочинний задум, і до моменту затримання минуло лише 9 днів. Поспіх осіб, які передавали хабар, був пов’язаний з наближенням 14 червня - дня народження Злочевського, якому вони хотіли зробити подарунок та забезпечити його повернення в Україну.
  • У результаті були затримані перший заступник начальника Головного управління Державної податкової служби у Києві Микола Ільяшенко, один із керівників групи компаній Burisma та колишній керівник одного з департаментів ДФС України - довірена особа Злочевського.
  • Ільяшенку повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 369 ККУ (пособництво у наданні службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, неправомірної вигоди за вчинення нею в інтересах третьої особи дії з використанням наданої їй влади, за попередньою змовою групою осіб).
  • За даними слідства, він отримав кошти від осіб, пов’язаних зі Злочевським. Постанову про закриття згаданого кримінального провадження він оцінив у 6 млн доларів, з яких 1 млн доларів планував залишити собі, а 5 млн доларів передати у вигляді хабара керівництву НАБУ та САП. Всі 6 млн доларів були вилучені правоохоронцями.
  • На причетність до злочину також перевіряються представники Офісу генпрокурора, які за домовленістю із затриманими особами передавали їм інформацію, що справа дійсно закрита, про що міститься інформація у відповідному реєстрі.
  • За словами керівника САП Назара Холодницького, 12 червня з флешки однієї з працівниць Офісу генпрокурора, яка посідає адміністративну посаду, здійснювався онлайн моніторинг ЄРДР з приводу наявності там даних про закриття провадження.
  • За даним фактом ОГ проводить службове розслідування.
  • 1 липня прокурори САП та детективи НАБУ повідомили Злочевському про підозру в організації дачі хабара керівництву антикорупційних органів.

Довідка УНІАН. Справа стосується розслідування стосовно бізнесмена Сергія Курченка, який підозрюється в участі у злочинній організації екс-президента Віктора Януковича і здійсненні в її складі особливо тяжких злочинів проти держави Україна.

Фігурантами «справи Курченка», яким ГПУ оголосила про підозру за фактами скоєння низки кримінальних правопорушень, є екс-глава АПУ Борис Ложкін, екс-голова Нацбанку Валерія Гонтарева, екс-міністр екології Микола Злочевський, чинний на той момент заступник глави АПУ Олексій Філатов та інші топ-чиновники.

Зокрема, справа проти Злочевського, за закриття якого пропонувався хабар, стосується причетності до заволодіння коштами стабілізаційного кредиту Нацбанку, який видавався на підконтрольний Курченку «Реал банк», і в легалізації цих коштів. За що було оголошено підозру низці осіб, зокрема і Злочевському.

Загалом у ході розслідування злочинів повідомлено про підозри 98 особам, у тому числі високопосадовцям, з них 12 - високопосадовці центральних органів виконавчої влади, а також Національного банку и, 6 - керівники обласних державних адміністрацій, 14 осіб - з керівного складу державних підприємств.