этот материал доступен на русском

Путін підписав закон про ізоляцію рунету

21:02, 01 травня 2019
Русский міръ
2043 0
Ілюстрація / REUTERS

Документ опубліковано в середу на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

Відповідно до закону буде створено національну систему маршрутизації інтернет-трафіку, головне завдання якої - забезпечення «надійної роботи російського сегмента інтернету в випадках збоїв або цілеспрямованого масштабного зовнішнього впливу».

Читайте такожДерждума заборонила військовим РФ використовувати смартфони на службі і робити публікації в соцмережах

Закон був «підготовлений із урахуванням агресивного характеру ухваленої у вересні 2018 року Стратегії національної кібербезпеки США». «У підписаному президентом США документі декларується принцип «збереження миру силою», Росію ж прямо й бездоказово звинувачують у скоєнні хакерських атак, відверто говориться про покарання», зазначають автори.

«У цих умовах необхідні захисні заходи для забезпечення довгострокової та стійкої роботи мережі Інтернет у Росії, підвищення надійності роботи російських інтернет-ресурсів», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

При цьому в документі визначаються необхідні правила маршрутизації трафіку, організовується контроль їх дотримання, створюється можливість для мінімізації передачі за кордон даних, якими обмінюються між собою російські користувачі. Законом також запроваджуються нові поняття: «точка обміну трафіком», «номер автономної системи».

Читайте такожВ Росії зобов'яжуть журналістів "негайно" видаляти новини під загрозою блокування

Відповідно до поправок, на держоргани, органи місцевого самоврядування, державні та муніципальні установи при здійсненні взаємодії в електронній формі, зокрема з громадянами та організаціями, покладається обов'язок забезпечувати можливість здійснення такої взаємодії відповідно до правил і принципів, встановлених нацстандартами РФ у галузі криптографічного захисту інформації, затверджених відповідно до закону «Про стандартизацію в Російській Федерації».

Функції з координації забезпечення сталого, безпечного й цілісного функціонування інтернету на території Росії покладаються на Роскомнагляд.

Також визначаються транскордонні лінії зв'язку і точки обміну трафіком. Їх власники, оператори зв'язку, зобов'язуються під час виникнення загрози забезпечити можливість централізованого управління трафіком.

Читайте такожУ Росії вперше винесли покарання за образу влади (відео)

Крім того, передбачається можливість встановлення на мережах зв'язку техзасобів, які визначають джерело трафіку, що передається. Техзасоби повинні будуть мати можливість обмежити доступ до ресурсів із забороненою інформацією не лише за мережевими адресами, а й шляхом заборони пропуску трафіку.

Також, відповідно до закону, буде створена інфраструктура, що дозволяє забезпечити працездатність російських інтернет-ресурсів у разі неможливості підключення російських операторів зв'язку до зарубіжних кореневих серверів.

Крім того, передбачено проведення регулярних навчань органів влади, операторів зв'язку і власників технологічних мереж із виявлення загроз та відпрацювання заходів з відновлення працездатності Рунету.

Закон набирає чинності з листопада 2019 року, за винятком положень про криптографічний захист інформації та національну систему доменних імен, які почнуть діяти 1 січня 2021 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter