У Красноярську хочуть відстрілювати бродячих собак / фото gx.net.ua

У російському Красноярську влада запровадила режим надзвичайної ситуації через бродячих собак.

Як пише "Сибирь.Реалии", в мерії міста повідомили, що рішення було ухвалене оперативним штабом по боротьбі з бездомними тваринами. За останніми даними, від їх укусів вже загинули п'ятеро людей, а до адміністрації міста надійшло 1562 заявки від мешканців на вилов собак. У ситуації, що склалася місцеві депутати запропонували дозволити відстріл тварин, проте для цього необхідно внести поправки до федерального законодавства.

Влада визнає, що ситуація з бездомними тваринами в місті "напружена у всіх районах". Режим НС, вважають в адміністрації міста, дозволить "підсилити міжвідомчу взаємодію цілої низки структур" і провести додаткові заходи щодо вилову. Зокрема, чиновники пообіцяли, що найближчим часом буде збільшено кількість бригад, які займаються виловом бродячих собак. Свою допомогу запропонували і приватні управляючі компанії. Скільки протримається режим НС невідомо, влада обіцяє зняти його, коли зрозуміють, що великі зграї в притулку, а агресивних і хворих на сказ собак немає на вулицях.

Читайте такожРосіянин вкрав з ветеринарної клініки собаку та з'їв його

Крім того, 3 березня міські депутати на позачерговій сесії мають намір обговорити проект рішення про звернення до Держдуми РФ і Ради Федерації через проблеми з бездомними тваринами. Центральну владу мають намір попросити скасувати заборону на відстріл бездомних тварин. Зараз російський закон забороняє можливість регулювання чисельності тварин методами відстрілів або умертвіння.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram